Home Bitcoin Bitcoin Fiyatı Dibi Gördü mü? Michael Novogratz Cevaplıyor!

Bitcoin Fiyatı Dibi Gördü mü? Michael Novogratz Cevaplıyor!

Bitcoin Fiyatı Dibi Gördü mü? Michael Novogratz Cevaplıyor!

0

Bitcoin boğası ve milyarder Michael Novogratz bu sene “Bitcoin fiyatı dibi gördü” dedi. Yaptığı data analizine göre de bu noktadan sonra bir yükseliş görünüyor. Trefis takımının data analizcileri de benzer bir sonuca vardı.


Bitcoin Fiyatı Dibi Gördü, Yükseliş Yolda

Son bir hafta içerisindeki Bitcoin ve kripto sermayelerindeki büyük kayıplara rağmen, Novogratz yatırımcıların karamsarlığa kapılmaması gerektiğine inanıyor. Galaxy Crypto Index başkanı, Twitter hesabında fiyatların Kasım 12’de en dibe vurduğunu ve bu noktadan sonra da geri yükselmeye başlayacağını öngördü.

“Bu BGCI tablosu… Sanırım dün dibi gördük. Geçen senenin tavanlarına ve büyük bir yükselişe/şişmeye neden olan ivme noktalarını rötüşledik… piyasalar patlama noktalarına geri dönmeyi sever… balona geri dönüyoruz.”

Novogratz, ayı piyasasının sonunun geldiğini ilk defa söylemese de, Forbes‘in web sitesinde de bu fikri paylaşan bir yazı yayınlandı.

MIT mühendisleri ve Wall Street uzmanları tarafından yönetilen finansal analiz takımı Trefis, Bitcoin’in pozitif temellerinin sonunda sell-off ve diğer negatif teknikalitelerin üstesinden gelerek yeni bir yükselişe daha çıkmasının zamanı geldiğini savundu. Takım geçmişteki fiyat hareketliliklerini görünüşe göre %90 oranında doğru tahmin eden interaktif Bitcoin fiyat tahmincisini geliştirdi.

Trefis’e göre, “geniş çapta ve birçok sektördeki küçük veya büyük şirketlerin blockchain teknolojisini bünyelerine katma çabası öne çıkan kripto paraların ve tokenların benimsenmesini uzun vadede artıracaktır… önümüzdeki aylarda Bitcoin ağındaki işlemlerin hacminde ve kullanıcıların sayısında istikrarlı bir toparlanma görmeye başlarız.”

Trefis takımı, bir yandan önümüzdeki aylardaki büyümenin olağanüstü olmayacağını belirtse de, diğer yandan Bitcoin’in %30’luk bir fiyat artışı görmesinin olası olduğunu ve artan talep ile Bitcoin fiyatlarının sene sonuna kadar 8,500 Dolara ulaşmasını istediklerini söyledi.

Sizce Bitcoin fiyatı dibi gördü mü? Bundan sonra hangi yöne doğru ilerleyecek? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial