Home Kriptopara Haber Bankalar Kripto Ticaretini Başlatırken Hangi Kriterleri Baz Alıyorlar?

Bankalar Kripto Ticaretini Başlatırken Hangi Kriterleri Baz Alıyorlar?

Bankalar Kripto Ticaretini Başlatırken Hangi Kriterleri Baz Alıyorlar?


0

Bankalar kripto ticaretini başlatırken bazı kriteleri olduğu muhakkak. Bu kriterleri bilmek bize yatırımlarımıza yön vermemiz açısından şüphesiz kritik bir değer taşıyacaktır.


Bankaların BTC İşlemlerine Başlaması

Bitcoin, 10 senedir aramızda. Şunu gönül rahatlığıyla diyebiliriz ki, bu öncü kripto son zamanlar fiyat ve sektördeki toplam market kapasitesi bakımından iyi performans gösteriyor. Ancak yine de sektörün bazı karın ağrıları da yok değil. Birincisi yasal düzenlemeler, diğeri ise toplumsal kabüldür. Toplumsal kabul derken demek istediğim ödeme aracı olarak toplum nezdinde kabülüdür. Alanında farklı bir çok kurum toplumsal kabul için öncülük etmektedir ve Morgan Stanley de bu gurubun içerisinde.

Bankalar Kripto Ticaretini Başlatması

Morgan Stanley, Amerikan kökenli dünyanın en büyük bankalarından biri. Ve bu banka kripto para birimlerine özellikle de Bitcoine karşı ilgi duyduğu açık. Böylesine devasa kurumların bir varlığa yaklaşımları pazarda o ürünün değerini etkilediği gibi toplumsal kabülü konusunda muazzam etki oluşturur. Eğer bu dev banka, muadilerine Bitcoin ticaretini önerdiğinde, aynı şey söz konusu bitcoin olduğunda farklı olmayacaktır.

Bankaya yakın bir kaynağın aktardığına göre, Bitcoin başta olmak üzere bankanın müşterilerine özellikle madenciliği yapılabilir para birimlerini önerecek. Daha önceki yazılarımızda Litecoin kurucusu Lee’nin madenciliği yapılabilir para birimleriyle yapılmayan para birimlerini aynı kefede değerlendirilmemesi gerektiğinin haberini yapmıştık. Konu ile ilgili haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Evet, toplumsal kabul için kurumların insanları yönlendirmesi gerekiyor. Aksi takdirde özellikle belirli bir yaşın üstündeki müşteriler, aslında bu yaş gurubuna para sahibi insanlar de diyebiriz, kendiliğinden kripto para birimlerine sahip olmayı düşünmeyebilirler. Ancak bankadaki yatırım danışmanı kurumsal olarak kriptoları benimsediklerini belirttiklerinde özellikle madenciliği yapılan para birimlerinin değeri artacağı muhakkak!

Banka, müşterilerine Bicoin kısa pozisyon ya da uzun pozisyon işlemleri sunmayı planlıyor. Ayrıca banka, tüm işlemlerden sıfır komisyon almayı taahhüt ediyor, ki bu da güzel!

Morgan Stanley Yalnız Değil!

Morgan Stanley’in Bitcoin vadeli işlemleri başlatacak olması, bu hafta sektördeki tek güzel haber değil. Bir diğer büyük banka olan Citigroup, müşterilerine Bitcoin vadeli işlemlerini sunacaklarını ve bu sektörde rekabete hazır olduklarını belirtmişlerdi.

Bankalar, vadeli işlemlerdeki kripto sayısını çoğaltacakları muhakkak. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz üzere, vadeli işlemleri sunarken belli başlı kriterleri olduğu muhakkak. Şimdilik en büyük kriter, madenciliği yapılan böylelikle tahvil tehlikesi taşımayan hatırı sayılır market hacmine ulaşmış para birimleri gibi duruyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya