Anasayfa Altcoin Bittrex, Coins.ph ve Bitso Ripple Yeni Borsalar İle Ortaklığını Duyurdu.
koinmedya_brave

Bittrex, Coins.ph ve Bitso Ripple Yeni Borsalar İle Ortaklığını Duyurdu.

Bittrex, Coins.ph ve Bitso Ripple Yeni Borsalar İle Ortaklığını Duyurdu.
0

Ripple yeni borsalar ile ortaklığını duyurdu. üç kripto para piyasa borsası; Bittrex, Coins.ph ve Bitso. Ortaklık, Ripple’ın xRapid ürününün kullanımına odaklanmış durumda. Bu ortaklık XRP Tokenlerinin sınır ötesi işlemlerde kesintisiz ve hızlı olmasını sağlama ve fiat para birimlerine dönüştürülme amaçlamaktadır.


Bittrex, Coins.ph ve Bitso Ripple Yeni Borsalar İle Ortaklığını Duyurdu.

 

Ripple’ın 16 Ağustos’ta yayınladığı basın açıklamasına göre, şirket 3 kripto borsası ile ortaklık imzaladı. Ripple yeni borsalar ile ortaklığın temel amacı, sınır ötesi ödemeleri daha uygun ve kolay hale getirmek ve ürünleri iyileştirmektir.

xRapid, temel bir finansal kurumdan diğerine uluslararası fiatı transfer etmek için kullanılan Ripple’in Blockchain tabanlı gerçek zamanlı brüt ödeme sistemidir. Ripple’a katılan ortaklar Bittrex (Amerika Birleşik Devletleri), Coins.ph (Filipinler) ve Bitso (Meksika). Sınır ötesi ödemelerin değişimine yönelik sağlıklı bir ekosistemin genişlemesi nedeniyle bu kripto-para birimi ticaret platformları bu ortaklıktan faydalanacaktır.

Nasıl çalışıyor

Bu 3 yeni ortak, xRapid ödeme çözümünü kullanarak XRP’yi sırasıyla ABD doları, Meksikalı peso ve Filipin pesoya dönüştürmesini sağlayacak. ABD’den Meksika’ya xRapid yoluyla para gönderme işlemi aşağıdaki şekilde çalışır.

1) Bittrex hesabı olan ABD’deki bir finans kurumu xRapid’i kullanarak Meksika’ya ödeme yapacak.

2) Ödeme, ABD Doları’ndan Bittrex borsasında XRP’ye dönüştürülecek.

3) Ödeme daha sonra XRP defterine kaydolacak

4) Bitso, XRP‘yi bir Meksika bankası adına pesoya dönüştürecek.

5) Meksika’daki banka daha sonra işlemin alıcısını peso(meksika para birimi) ödemesi yapacak

Ripple’ın baş pazar stratejisti Cory Johnson‘ın CoinDesk’e verdiği röportajında;

Bittrex, ABD’deki dijital varlık ticaretinde en önde gelenlerden. Aynı şey Meksika’daki Bitso ve Filipinler’deki Coins.ph için de söyleyebiliriz. Bu gelişmeler Xrapid için çok önemli. daha önce xRapid bunun gibi başarılı projelerde boy gösterdi. Ürünü bu yıldan sonra Beta’dan üretime geçirdiğimizde, bu borsa ortakları, finansal kurumlara ödemelerinin farklı para birimleri arasında sorunsuz bir şekilde hareket edeceği konusunda rahatlık ve güvence vermemizi sağlayacaklardır.

Faydalar ve çekinceler

Mayıs 2018’de finans kurumları ABD’den Meksika’ya ödeme göndermeyi test etti. İşlem maliyetlerinin% 40’tan% 70’e düştüğü bildirildi.Buna ek olarak işlem sürelerinin 2 veya 3 günden sadece birkaç dakikaya düşmesi ise olağanüstü bir durum.

Ripple yeni borsalar ile anlaşmasındaki Dalgalanma etkisi, dünya genelinde bankacılık kurumlarıyla ilişki anlamında doğal olarak tepki gördü. Kuveyt Finans Kurumu ile birlikte çalışarak Orta Doğu pazarına zaten girdiler. Şimdi de Çin pazarına girmek istiyorlar. Ripple Avrupa Birliği Stratejik Hesaplarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeremy Light, daha önce Çin’in Blockchain’e büyük ilgi duyduğunu söylemişti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin uluslararası ödemeler konusunda bankalardan ciddi oranda talep geldiğini ve kullanan sayısının ciddi rakamlara ulaştığını beyan etti. Ve ekledi;

Bu yılın sonunda, büyük bankaların xRapid’i bir likidite aracı olarak kullanacaklarına dair size her türlü teminat verebilirim. Ve buna yönelik her türlü güvencemiz var. Önümüzdeki yılın sonunda bu sayı beklentimiz odur ki düzineleri aşacak.

Ripple yeni borsalar ile ortaklığı Ripple’ı kripto para piyasasında daha önemli hale getirdiği muhakkak. Gelişmeleri bizimle takip edin.

koinmedya_brave
Etiketler:
X