Home Bitcoin ACİL HABER: Dünya’nın En Büyük Borsası Kapılarını Bitcoin’e Açıyor

ACİL HABER: Dünya’nın En Büyük Borsası Kapılarını Bitcoin’e Açıyor

ACİL HABER: Dünya’nın En Büyük Borsası Kapılarını Bitcoin’e Açıyor

brave
0

Dünya’nın En Büyük Borsası Kapılarını Bitcoin’e Açıyor New York Borsasının (NYSE)’nın sahibi olanIntercontinental Exchange (ICE), ilk fiziksel olarak yerleşmiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini listeleyeceğini ve Bitcoin’i finansal varlık olarak tanımlayan bir şirket kuracağını açıkladı.


Dünya’nın En Büyük Borsası Kapılarını Bitcoin’e Açıyor

ICE bugün deprem etkisi yaratan açıklamasında; Bakkt isimli yeni platformlarının oluşturulmasında piyasanın en büyüklerinden olan Microsoft, Starbucks, ve BCG’nin de dahil olduğu birçok dev şirketten destek aldıklarını vurguladı.

Bakkt platformu ICE’nin vadeli işlem pazarı ve takas havuzuna, fiziksel olarak yerleştirilmiş günlük Bitcoin vadeli işlemlerini eklemleyecek. Bu gelişmenin hayata geçeceği tarih ise Kasım 2018.

Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler’e göre:

“Bakkt, daha yüksek verimlilik, güvenlik ve fayda sağlamayı teşvik ederek dijital varlıklara kurumsal, ticari ve tüketici katılımı için ölçeklenebilir bir rampa olarak hizmet verecek şekilde tasarlandı. Küresel pazarların ve ticaretteki dijital varlıkların dönüştürücü potansiyelinin kilidini açmaya yardımcı olan açık bir platform oluşturmak için işbirliği yapıyoruz.”

Ancak, yalnızca bir Bitcoin vadeli işlemler borsası olmaktan uzak olan Bakkt, dijital varlıkların ana akım finansal varlık sınıfına dönüşmesine yardımcı olan tam teşekküllü bir platform olmayı amaçlıyor.

Dahası, Sprecher ve Loeffler, Fortune ile yapılan bir röportajda Bakkt için iddialı planlarını ortaya koydu. Platformun, Lightning Network’a benzer şekilde, Bitcoin blockchaini üzerinde çalışan kendi “omnibus defterini” içereceğini ortaya koydu.

ICE’nin yardımıyla, Bitcoin’in çok daha yararlı bir para birimi olabileceğini hayal ettiklerini söylediler.

Intercontinental Exchange’in kurucusu, sözcüsü ve CEO’su olan Jeffrey C. Sprecher şu açıklamalarda bulundu:

“Dijital varlıklar için hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıları birbirine bağlayacak, çerçevesi belirlenmiş bir altyapı kuruyoruz. Düzenlenmemiş piyasalara şeffaflık ve güven getirme konusundaki geçmişimizle tutarlı olarak, varlık sınıfında küresel ölçekte güven oluşturmayı hedefliyoruz.”

Sprecher Bitcoin hakkında epey olumlu görüşlere sahip:

“Bitcoin, küresel paranın hareketini büyük ölçüde basitleştirecek. İlk Dünya çapında para birimi olma potansiyeli var.”

Starbucks Başkan Yardımcısı Maria Smith de gelişmeleri doğrulayarak şu açıklamalarda bulundu

“Amiral gemisi perakendecisi olarak Starbucks, tüketicilerin dijital varlıklarını Starbucks’ta kullanılmak üzere ABD dolarına dönüştürmek için pratik, güvenilir ve düzenlenmiş uygulamaların geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynayacak. “Mobil Ödeme’de 15 milyondan fazla Starbucks Ödül üyemize lider olan Starbucks, müşterilerimiz için ödeme seçeneklerini genişletme konusunda inovasyona kendini adamıştır.”

Bitcoin ETF Nedir. Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave