Home Bitcoin Bir Sonraki Bitcoin Büyük Boğa Koşusu Çok Yakında Olabilir

Bir Sonraki Bitcoin Büyük Boğa Koşusu Çok Yakında Olabilir

Bir Sonraki Bitcoin Büyük Boğa Koşusu Çok Yakında Olabilir

0

Bir sonraki Bitcoin büyük boğa koşusu belki de çok yakınlarda bir yerdedir. Gerek teknik analizciler gerek kurumsal yatırımcıların piyasaya gireceğini düşünenler aynı noktaya parmak basıyor: Güzel günler yakın.

Bir Sonraki Bitcoin Büyük Boğa Koşusu Ne Zaman?

Bitcoin son bir haftadır harika gelişmelere sahne oluyor. Dünya’nın en büyük kripto parası değerine neredeyse %20 ilave ederken piyasa hacmini 132 milyar dolara çıkarmayı başardı. Piyasadaki varlığı ise şu aralar %46.0 gibi yüksek bir seviyeye çıkmış durumda.

En son gelen Bitcoin boğa koşusu, Dünya genelinde birçok ülkeden gelen olumlu düzenleme haberleri ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e göz kırptığı söylentileri beraberinde geldi. Kurumsal yatırımcılar hem müşterilerine kârlı yatırımlar yaptırabilmek hem de kendi işlem maliyetlerini düşürebilmek maksadıyla blockchain teknolojini araştırmaya başladılar.

koinmedya_brave

Detaylı Bitcoin Haberleri İçin Tıklayınız

Bir sonraki Bitcoin boğa koşusu muhtemelen önümüzdeki ay gelebilir. Böyle bir dalga Bitcoin’i önce $10,000 sınırına, sonrasında ise ötesine taşıyacaktır.

ETF’ler İşbaşında

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu aralar, New-York merkezli VanEck ve blockchain platformu SolidX tarafından Şikago Borsası Yönetim Kurulu’na (CBOE) bir Bitcoin ETF’si hakkında yaptığı başvuruyu onaylayıp onaylamayacaklarını tartışıyor.

Eğer onaylanırsa, bir Bitcoin ETF’sinin, yatırımcıların sık sık güven bunalımı yaşadığı ve hantal düzenlemelerle mücadele eden karmaşık borsalarla uğraşmak zorunda kalmadan Bitcoin satın alabileceği anlamına gelir.

Bazıları Bitcoin’de yaşanan değer kaybını durdurabilecek şeyin ETF’ler (Exchange Traded Funds) olduğunu düşünüyor. Bitcoin’e duyulan güven ve olumlu beklentiler arttıkça fiyatlar geçen senenin zirvesi olan $20,000 değerleri zorlayabilir.


İlk Altın ETF’si, Rothschildler ve Deutsche Bank tarafından 2003’te tanıtıldığında altın fiyatları %300 artış göstermişti. Eğer Bitcoin’de de aynı etkiyi yaparsa fiyatların $22,500‘ı görmesi işten bile değil.

Ne var ki Facebook kurucularını dava etmeleriyle ünlenen Winklevoss ikizleri ve Gemini borsasının geçen sene SEC’e yaptıkları Bitcoin ETF başvurusu reddedilmişti. SEC reddetme gerekçesi olarak da Bitcoin’deki yüksek volatiliteyi göstermişti.

 

Bir Sonraki Bitcoin Büyük Boğa Koşusu Ağustos’ta Gelebilir

Bitcoin’in fiyat oynaklığı geçen yıldan beri biraz da olsa iyileştirme göstermesine rağmen diğer emtia ve para birimlerinin çok büyük çoğunluğunun üstünde kaldı. Bitcoin ETF onayını olası en erken 15 Ağustos 2018 tarihinde alabilir. Bu ayın başlarında SEC ile yapılan görüşmeler şaşırtıcı bir şekilde olumlu sonuçlanmıştı.

Uzmanların büyük kısmı, ABD’nin, blockchain konusunda öncü olması isteniyorsa, Bitcoin ve diğer kripto paraları benimsemesi ve önünü açması gerektiğini düşünüyor. Asya’daki pek çok ülke, Bitcoin ve blockchain teknolojilerini destekleyerek bu sektörlerin önünü açacak düzenlemeler yapıyor.

Eğer Ağustos ayında ABD’den güzel bir haber gelirse bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu canlı yayında hep beraber izleme şansımız bir hayli yükselmiş olur.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial