KoinMedya
Home Altcoin Altcoin Haber Bedeva Coin: NEO Yatrımcılarına ONT Coinleri Dağıtıldı

Bedeva Coin: NEO Yatrımcılarına ONT Coinleri Dağıtıldı

Bedeva Coin: NEO Yatrımcılarına ONT Coinleri Dağıtıldı
“bayebit”


0
NEO ve ONT şirketlerinin yaptıkları ortaklık anlaşması ile NEO token sahipleri, bedava coin (airdrop) için 40 milyon dolar değerinde ONT tokeni alacaklar.

Bedeva Coin: NEO Yatrımcılarına ONT Coinleri Dağıtıldı

NEO ve ONT, Çin merkezli blokchain projeleridir ve kökleri Şangay merkezli bir blockchain Ar-Ge şirketi olan Onchain’e bağlıdır. Ontoloji kısa bir süre önce TRON ve EOS gibi projelerin yanı sıra kendi ana ağını başlattı. NEO blokchain’de  NEP-5 tokeni iken kendi varlığına geçiş yaptı.

NEO Konseyi daha önce 2 Mart’ta NEO’nun bulunduğu tüm kullanıcıların her 1 NEO için 0.1 ONT alacağını açıkladı. Bu, Ontolojinin en yüksek arzın yüzde 10’u olan 100 milyon ONT’yi “ilgili işbirliği ve NEO’nun toplum geri bildirimini destekleme” amacıyla NEO Konseyine bağışlayacağını açıklamasından sonra medyaya duyuruldu.

Ayrıca NEO, geçtiğimiz günlerde bedava coin’lerin ikinci yarısını, kullanıcıların sahip oldukları her 1 NEO için ek bir 0.1 ONT alacaklarını duyurdu. Reddit’teki birçok kullanıcı, hafta sonu boyunca bedava coin aldıklarını doğruladı.

Yatırımcılar Bedava Coin’leri  Nasıl elde Edecekler?

Kullanıcılar, ONT blok zincirindeki bedava coin (airdrop) ‘lerini NEO ile aynı özel anahtarı kullanarak erişebilecekler.ONT, mail listesine kaydolmuş ve bu yılın başlarında KYC şartlarını tamamlamış olan tüm kullanıcılar için zaten 1000 ONT (yaklaşık 4000 $) kullanmıştı. Mart ayındaki bir blog yazısında, NEO yetkilileri çeşitli ortaklıklar ve gelişmeler için piyasadaki arzın % 53,75’ini tahsis edeceklerini belirttiler. Bu oranın çoğu ortaklara ve ekosistem gelişimine gitti.

CCN, yakın zamanda yaptığı bilgilendirmede şu hususları haber haline getirdi:

“Çin’in Eternumu olarak adlandırılan NEO, yakın zamanda yeni bir “merkezileşme çağına” gireceğini açıkladı. NEO, diğer grupların ağ düğümlerini çalıştırmasına izin veren kısıtlamalarını gevşetti. Bu duyuru NEO’nun ticaret fiyatında bir artış olarak kayda geçti.”

Ancak NEO konsensüs nod (düğüm)larını seçmekle sorumlu olacak. Bu durum “merkezileşme” iddiaları sebebiyle yatırımcılar tarafında şüpheyle karşılandı.

Blockchain projeleri arasındaki en dikkat çekeni olmayı başaran “bedava coin”, son birkaç yıl içindeki hacminde önemli bir momentum gördü. NEO ise -doğal olarak- bedava coin projesinin daha büyük bir kitleye erişim sağladığına ve projeler hakkında farkındalık yaratmaya yardımcı olduğuna inanıyor. Ancak, bu hiçbir şekilde yeni bir uygulama değil. Bitcoin’den Dogecoin’e kadar her büyük projenin, kullanıcıların kripto para birimleriyle deneme yapabilmeleri için ücretsiz muslukları ( free faucet) oldu.

Ayrıca Bakınız: Dogecoin nedir?

 

Coinajans