KoinMedya
Home İnceleme Coin Uzun Vadeli Ethereum Classic ETC Fiyat Tahmini

Uzun Vadeli Ethereum Classic ETC Fiyat Tahmini

Uzun Vadeli Ethereum Classic ETC Fiyat Tahmini
“bayebit”


0
ETC fiyat tahmininde bulunmak için bu kripto parayla ilgili son gelişmelerle birlikte daha önce ETC’nin farklı dönemlerde yaptığı fiyat hareketlerine bakmak lazım. Bu gelişmeler ve geçmiş fiyat hareketleri gelecekte muhtemel fiyatlara dair bize bir ipucu verecektir.

Ethereum Classic ETC nedir?

ETC fiyat tahmininden önce Ethereum Classic nedir ve nereden ortaya çıkmıştır  özellikleri nedir onun üzerinde durmak gerek. Ethereum Classic açık kaynak kodlu blockchain tabanlı akıllı kontrat özelliği olan bir dağıtık işlem platformudur. Ethereum ile benzer özellikleri vardır. Sistemin kendine özel bir tokenı vardır ve ETC olarak adlandırılır.

Uzun Vadeli ETC Fiyat Tahmini

Eğer yüksek getirisi olan bir kripto para sistemi arıyorsanız ETC bu konuda oldukça iyi bir alternatif olabilir. ETC’nin değeri şu anda Bitcoin karşısında değer kazanıyor. Bunun nedeni özellikle dünyanın en prestijli borsalarından biri olan Coinbase’in ETC’yi işlem listesine alacağını açıklaması oldu. ETC için uzmanlar uzun vadeli olarak bir kaç yıl içinde ETC’nin 100 Doları aşacağını tahmin ediyor. Bu konuda ikinci önemli etken olarak da daha önce oldukça pasif olan geliştirme ekibinin ETC’nin kripto para sektöründe gündem olması sonrası geliştirme konusunda daha aktif olacağına dair açıklamaları oldu.

ETC oldukça önemli geliştiriciler tarafından destekleniyor. Bunlardan bir tanesi de Ethereum ekibinin önemli eski üyelerinde Cardano kurucusu Charles Hoskinson. ETC ekibi kripto paranın temel dinamiklerine sıkı bir şekilde bağlı bir ekibin daha önceki DAO olayında diğer ekiple ayrışması sonrasında ortaya çıktı. Ekibin hiç bir şekilde platformun merkeziyetsizliğinde bozulmaya neden olabilecek bir müdaheleye taraf olmadı. Bu da ETC’nin Ethereum’dan da daha merkeziyetsiz olmasını sağladı. Ethereum’un bir dönem merkeziyetli olup olmadığı tartışılmasına rağmen ETC için böyle bir tartışma yapılmadı.

Özellikle bugünlerde işlem yapılan borsa sayısının ve niteliğinin artmasıyla birlikte ekibin yeniden aktif bir geliştirme sürecine girmesi neticesinde ETC fiyat tahmini pozitif yönlü olarak artış  yönünde olmaktadır.

Coinajans