KoinMedya
Home Altcoin Litecoin (LTC) Anlaşma Duyurusu: Bankanın Yüzde 9.99u Alındı

Litecoin (LTC) Anlaşma Duyurusu: Bankanın Yüzde 9.99u Alındı

Litecoin (LTC) Anlaşma Duyurusu: Bankanın Yüzde 9.99u Alındı
“bayebit”


0
Litecoin (LTC) anlaşma duyurularına devam ediyor. Bu sefer Tokenpay ile güçlerini birleştirip bir Alman bankasının %9.99’una ortak oldular.

Litecoin (LTC) Anlaşma Duyurusu

Litecoin (LTC) anlaşma serisine bir yenisini daha ekledi. Piyasanın gümüş çocuğu Litecoin, TokenPay ile birlikte Alman WEG Bank AG’den pay almak için stratejik ortaklığa gitti. Daha önceden duyurulan anlaşma gereği TokenPay bankanın %9.99’luk hissesini bünyesine katmış oldu. Bahsi geçen varlık Litecoin Vakfı’na transfer edildi.

TokenPay, tamamlandığında birçok hizmeti bünyesinde barındıracak, merkeziyetsiz bankacılık fikri hedefiyle harekete geçen bir proje. Bünyesindeki oluşumlara bakacak olursak:

  • TPAY Kripto parası
  • eFin merkeziyetsiz borsası (DEX)
  • TokenSuisse Varlık Yönetimi
  • Çoklu imzalı işlem motoru
  • WEG Bankası FinTech platformu

Yaptıkları ortaklık ile TokenPay Litecoin’in üst seviye blockchain mekanizmalarından ve borsa işlem kapasitelerinden faydalanmayı hedefliyor. Ayrıca TokenPay, Litecoin’in piyasada lider olacağını iddia etiği Kripto Finans Endüstrisi hakkında geliştirdiği teknolojik altyapıdan da beslenmeyi umuyor.

Alman bankası üzerinden gerçekleştirdikleri alımı %9.99 sınırında tutmalarının sebebi ise yasalar. Bu seviyeden daha yukarıda yapılacak alımlar için yetkili makamlardan izin alınması gerekiyor. Gerekli izinlerin alınması halinde TokenPay bankanın tamamını alma taraftarı.

TokenPay önceden de Verge coin ile anlaşma yoluna gitmişti. Gerçekleştirmiş oldukları Verge, Litecoin ve TokenSuisse ortaklıklarıyla TokenPay bankacılık sektörünün belkemiği olan kredi kartlı işlemler ve müşteri odaklı çözümler hakkında büyük ilerlemeler kaydetmek istiyor.

Tarafların Hissiyatları

Litecoin Genel Müdürü Charlie Lee şunları belirtti:

“Bu ortaklık hem Litecoin hem de TokenPay için devasa bir Kazan-Kazan projesidir. Litecoin’in WEG Bank AG ile entegrasyonunu dört gözle bekliyorum. İstiyorum ki Litecoin’i satın almak ve kullanmak kredi kartını kullanmak kadar kolay hale gelsin. TokenPay’in eFin merkeziyetsiz borsasını da canı gönülden destekliyorum”

TokenPay Denetim Kurulu Başkanı Dr. Wilhelm

“Almanya merkezli WEG gibi bir bankadan büyükl bir pay aldığımız için çok sevinçliyim. Ekosistemimiz artık TPAY Blockchaini, WEG Bank, TokenSuisse’i kapsıyor. Şimdi ise Litecoin bankacılık faaliyetlerini yakından takip edebilmemiz için bize altın bir fırsat sundu. Bu sayede satıcı çözümleri ve kripto banka kartı projemizi hayata geçirecek altyapıya kavuşmuş olacağız. Eski ve yeni dünya arasındaki boşluğu kapatmanın somut gerçekliği heyecan verici.”

TokenPay geçen gece yaşanan Bancor hacklenmesi hadisesi ile dalga geçerken çalınan kripto paralar için de shitcoin benzetmesi yaptı. Asıl dikkat çekici olan ise tweetlerinin sonunda yeni ortakları olan Litecoin tag’ına yer vermiş olmaları:

Son Söz:

Kripto para girişim firmalarının geleneksel bankaları satın aldıkları ilginç zamanlarda yaşıyoruz. Bunu 10 yıl önce birileri söylese bırakın gülmeyi, ne demek istediğini bile büyük ihtimalle anlamazdık. Ama Dünya akıl almaz bir hızla değişiyor. Bakalım bu değişim hızı bizi nerelere götürecek.

 

Coinajans