KoinMedya
Home Altcoin Altcoin Haber EOS 2018 Fiyat Kazanımlarının Büyük Çoğunu Kaybetti

EOS 2018 Fiyat Kazanımlarının Büyük Çoğunu Kaybetti

EOS 2018 Fiyat Kazanımlarının Büyük Çoğunu Kaybetti
“bayebit”


0
Yıl başlangıcında EOS 2018 fiyat olarak en çok boğa yükselişi yaşayacak coin olarak görülüyordu. Piyasa düzelme süreci henüz devam ettiği halde EOS 2018 Nisan başında EOS, piyasa düzelme sürecinden önce ulaştığı tarihi zirveyi geçecek seviyede dikkat çekmeye başladı. Nisan sonuna doğru 21.46$ lık tarihi yeni bir tarihi zirveyi görmeyi başardı.


EOS 2018 Fiyat Kazanımlarının Büyük Çoğunu Kaybetti

Çoğu coin düzeltme sürecinde kötü performans gösterse de EOS yeni rekorlar kırmaya devam ediyordu. EOS’un “Ethereum Killer” olabileceği konusunda kripto topluluğu platformlarında tartışmalar yaşanıyordu.

Fakat Haziran ayının başında fiyatlar hızla düşüşe geçti ve işler kötü gitmeye başladı. EOS gibi hızla yükselen projelerde problem şu ki, yüksek fiyattan alırsanız, yatırımlarınızda özellikle kısa dönemde %80’den fazla zarara uğrayabilirsiniz.

Ripple (XRP)’da bu gerçekleşti ve şimdi EOS’ta da aynı şey oluyor. Ripple fiyatında %87 düşüş olurken, EOS en yüksek fiyatından sonra %67 düşüş yaşadı. eToro gibi platformlarda veya stoklarda Ripple (XRP) tutan yatırımcıların yaşadığı acıları hayal etmek zor değil.

Eğer geçmiş göstergeleri referans alırsak EOS da aynı şeyi yaşayacak. Yakın zamanda eToro platformunda çıkan coin bir sonraki Ethereum trenine yetişmek isteyen birçok yatırımcının yüksek ilgisiyle karşılaştı.

Ancak bu yatırımlar ile ilgili problem şu ki ne zaman girip ne zaman çıkacağını bilmek zorundasın. Eğer bunu iyi yapamıyorsanız dersinize iyi çalışmanız ve sağlam temelli projeler bularak uzun süre elinizde tutmanız gerekiyor.

Kim bilir belki EOS en projelerden birisi ve “Ethereum Killer” olabilir. Ancak bir finansal varlığa yatırım yapmış olmak kurnaz bir yatırımcı olmak için yetmeyebilir. Yatırım yapılan varlığın geri döneceği ve gelecekte iyi performans göstereceğine emin olunmalı.

EOS ile ilgili problem ise bazı ciddi tartışmaları ortasında kalması. Örneğin şirketin elinde hala tonlarca EOS tokeni var ve kullandıkları ICO ile ilgili ciddi kırmızı alarmlar var. Bununla birlikte EOS’un yakın zamanda bazı hesapları dondurması ona karşı öfkelerin patlamasına neden oldu ve projenin merkezi yapısını ortaya çıkardı.

Son olarak EOS’un kurucusu Dan Larimer şirketleri kurup ayrılmasıyla meşhur. Bundan önce Steemit’i ve Bithares’i kurmuştu. Larimer bir projeye uzun süreli bağlılıktan ziyade hızlı şekilde kar etmeyi düşündüğü için piyasa liderleri ve birçok analist tarafından eleştiriliyor.

EOS 2018 fiyat hareketleri düşüşe devam mı edecek? Yıl sonu itibariyle yatırımcılarını sevindirecek mi? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

tags:
Coinajans