KoinMedya
Home Kriptopara Haber Kripto Borsaları İçin İlgi Uyandıran Bir Hafta

Kripto Borsaları İçin İlgi Uyandıran Bir Hafta

Kripto Borsaları İçin İlgi Uyandıran Bir Hafta
“bayebit”


0
Kripto borsaları bir çok kripto yatırımcılar için ilk erişim noktası olmasına rağmen hep yanlış sebeplerle manşetlere çıkıyorlar. Bunlar genellikle güvenlik açıkları, ele geçirilen müşteri hesapları gibi konularla ilgili oluyor.


Kripto Borsaları İçin İlgi Uyandıran Bir Hafta

Kripto para borsaları ile ilgili manşetlere taşınan kötü haberler aslında Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin’in cesurca iddiasına ilham veren bir durum:

Merkezileşmiş borsaların yanabildiği kadar ateşte yanmasını umuyorum.

Ancak bu hafta kripto borsaları varlığını güçlendirdi. En popüler kripto borsalarından birisi olan Huobi A.B.D ve Avustralya’ya uzanan bir ortaklık açıkladı.

Bu arada kripto fiyatları ve ticaret hacimleri çöküşte olsa da en üretken kripto borsalarından birisi olan Binance rekor kıran karlar için hazırlık yapıyor.

Huobi Erişimini Genişletiyor

Huobi direk olarak A.B.D’de  faaliyet yürütmese de ülkede varlığını oluşturmak için HBUS ile ortaklık kurdu. Şirketle ilgili yer alan haberlere göre HBUS Huobi’nin bir kolu, bağlı kuruluşu, bölümü veya bağlı şirketi değil. Bunlar yerine Huobi “HBUS’u seçkin stratejik A.B.D ortağı” olarak tanımlıyor.

HBUS CEOsu Frank Fu’nun açıklaması şu şekilde:

Huobi ile Çin’de onların A.B.D ortağı olarak çalışıyoruz. Biz ayrı şirketleriz ve bağımsızız.

HBUS San Francisco’da kurulan ve  Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Dash, Tether ve Civic’in de yer aldığı dokuz kripto para birimini içerecek.

10 Temmuz 2018’den itibaren kripto yatırımcıları 41 farklı ülkeden HBUS platformuna erişim sağlayabilecek. Ancak Alabama, Connecticut, Georgia, Louisiana, New York, North Carolina, Hawaii, Vermont ve Washington’dan erişim olmayacak.

Huobi ek olarak Avustralya’da artan kripto para meraklılarına açılmak için Avustralya merkezli platformunu açtı. Lansman duyurusunda yatırımcıların on kripto paraya ulaşabileceğini ve gelecekte bu sayının artacağını belirtti.

Binance büyük karlar için hazırlanıyor

Kripto borsaları için güzel haberlere ek olarak Binance CEOsu Zhao Changpeng 500 milyon $ ile 1 milyar $ arasında kar umduğunu Bloomberg’e açıkladı.

Mr. Changpeng’e göre borsanın 10 milyondan fazla kullanıcısı var ve günlük olarak 1.5 milyar $ lık bir hacme ulaşıyor. 2017 Temmuz’da lansmanı yapılan Binance kripto fiyatları arttıkça günlük 11 milyar $ olduğu tahmin edilen ticaret hacmiyle borsa piyasasının zirvesine çıktı.

Changpeng’in iddiaları dikkat çekici çünkü kripto para fiyatları çoğunlukla altı aylık düşüşten sonra toparlanamadı. Daha düşük ticaret hacimleri ve piyasaya yerleşen ayı duygusuna rağmen Huobi’nin genişlemesi ve Binance’nin kar tahminleri kripto paralara uyum sağlamanın gerçek iyimserliğini gösteriyor.

Her iki borsa da kripto paralara erişimi genişleterek kripto algısını da yükseltiyorlar. Huobi’nin, Binance’nin ve Coinbase gibi seçkin kripto borsalarının kripto varlıkların değerini nasıl arttırdıklarını gerçekten izlemeye değiyor.

 

tags:
Coinajans