KoinMedya
Home Kriptopara Haber Bitcoin Cash (BCH) Neden Düşüyor? İşte 3 Temel Nedeni!

Bitcoin Cash (BCH) Neden Düşüyor? İşte 3 Temel Nedeni!

Bitcoin Cash (BCH) Neden Düşüyor? İşte 3 Temel Nedeni!
“bayebit”


0
Bitcoin Cash (BCH) neden düşüyor sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. BCH, bir altcoin olarak dikkat çekmek için savaşıyor fakat Bitcoinle mücadele edebilecek kapasitede değil. 

Ayrıca bakınız: Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash (BCH) Neden Düşüyor?

Bitcoin Cash (BCH), Coinbase’de listelendikten sonra 3.500 $ ‘ın üzerinde bir hızlı bir yükselişle listelendi, ancak daha sonra para kademeli olarak 1.000 $ seviyesinin altına düştü ve konumunu kaybetti. BCH şu anda yaklaşık 0,1 BTC’de saplandı, değeri yukarı ve aşağı dalgalanıyor fakat durgun. 750 $ ila 800 $ arasındaki fiyat aralığı, lansman sonrası günlerle karşılaştırıldığında ise hala yüksek.

İşte Bitcoin Cash (BCH) Neden Düşüyor Sorunun Üç Nedeni:

1-Madencilik zarar yazıyor

BCH ağı için acil bir zorluk algoritmasının başlatılmasından bu yana, zorluklarla dolu yeni dönemler olmadı, bunu kolay madencilik ve bir dakikalık bloklar izledi. Bununla birlikte, grafik gösteriyor ki BCH madenciliğinin karlılığı, uzun süre zarfında Bitcoin’inkinden daha düşük seviyede. BCH madenciliğinin daha karlı olduğu dönemlerde bile, marj çok zayıf. Aylar boyunca BCH, Bitmain ile ilgili havuzlardan Düşük karlılığa rağmen yürütülen fedakar bir madencilik biçimi olmasına rağmen çıkarıldı. Bitmain’in etkisi, her zaman eleştirilen BCH’nin güvenilirliğini daha da sarstı.

2-Ticaret profili artık değişti

Yakın zamana kadar, en aktif işlemler BTC ve BCH arasında ki borsa ilişkisi direk güvene dayalı bir biçimde gerçekleşiyordu. Ancak bu ticaret profili değişti ve iki para arasındaki güç savaşından dolayı  daha az doğrudan ticaret var. Tabi ki BCH, BTC ye karşı ticaret yapıyor, ancak herikisi de en yüksek fiyat seviyesi için rekabet etmiyor.

Bunun en önemli nedeni, BCH’ye tamamen farklı bir fiyat keşif süreci sağlayan Tether (USDT) ara tokenine geçmesidir. USDT’ye göre işlem yapmak, piyasa katılımcılarının stabil benzeri pozisyonlarda fiyat bekletmeleri anlamına geliyor. Bu nedenle, bazı insanlar BCH satın almada çekiniyorlar ve dolayısıyla ayı piyasasının fiyatları daha da düşürmesini bekliyorlar. Tether ticareti, toplam BCH hacimlerinin% 75’inden fazlasını oluşturuyor.

3-BCH, bir Altcoin’dir

Basitçe söylemek gerekirse, BCH şu anda dikkat çekmeye çalışan bir altcoindir ve itibarı son günlerde yerle bir oldu. Para birimi, bir ödeme aracı olarak kabul gördüğü zamanlarda dahi varlığıyla hızlı kazançlar elde etmeye hevesli olanlar pek yoktu. Pumplar geçmişte kaldı ve Kore pazarları bile artık irrasyonel coşkusunu geride bıraktı. Yeni düşük fiyatlar yeni pumplar oluşturmuyor, bunun yerine bekle ve gör tutumu sergiliyorlar.

Ticaret, oldukça düşük hacimleri ile temkinli. Ayrıca, BCH artık işlemler için savaşıyor ve büyük blok çözümü lüzumsuz görünmeye başlandı. İşlemler dalgalanıyor ve bazı aktif günler var, fakat rakamlar 24 saatte 50.000 ila 14.000 işlem arasında gerçekleşiyor ve Litecoin (LTC) seviyeleriyle rekabet ediyor. Ayrıca, Bitcoin işlem ücretleri düştü ve ağı yeniden ulaşılabilir hale getirdi ve Bitcoin, BCH den üç ila beş kat fazla işlem gerçekleştirdi. Son haftalarda birkaç istisna dışında, Litecoin işlemleri Bitcoin Cash’e göre daha üstün seviyede kaldı.

Coinajans