KoinMedya
Home Eğitim Arbitraj nedir? Arbitraj Robotları Kazandırıyor mu?

Arbitraj nedir? Arbitraj Robotları Kazandırıyor mu?

Arbitraj nedir? Arbitraj Robotları Kazandırıyor mu?
“bayebit”


0
Arbitraj nedir? Arbitraj robotlarının (yazılımlarının) kullanımı hızla artıyor.

Arbitraj nedir? Arbitraj, bir yatırımcının bir koini bir işlemde satın alıp daha sonra onu daha fazla değerli olduğu farklı bir işlemde tekrar satması manasına gelen arbitraj işlemlerinde kullanılıyor. Bu yöntem, geleneksel marketlerde uzun zamandır yapılan bir işlem olmasına rağmen şimdi Kripto para alanında giderek daha fazla ve geniş bir alanda uygulanıyor.

Arbitraj alım satımı yapmayı sağlayan pek çok yazılım halihazırda mevcut. Bunlardan en güncel oranı ise Londra merkezli bir startup projesi olan Arbitao platformu.  Kullanıcılara profesyonel bir hizmet sunulan platformda, 19 farklı para birimi karşılaştırılıyor ve  yatırımcılar sadece bunların arasındaki alışverişlerden değil, sisteme yeni kullanıcılar kazandırarak veya bu sistemden hisse alarak da para kazanabiliyor. Arbitao  aynı zamanda kendi özel blockchain coinini (ATAO) ve alışveriş sistemini (TAOx) üretmiş durumda.

Bu alanda kullanımı giderek artan başka yazılımlarda mevcut.  Örneğin empirica.io ve ArbFin. Tüm bu yazılımlar, yatırımcılara uygun  algoritmaların kullanımı yoluya en iyi arbitraj fırsatlarını sunma ve bunlara dayalı olarak ticaret yapma imkanları sunuyor.

Her ne kadar yatırımcıların arbitraj hakkında farklı görüşleri olsa da, bu hususta herhangi illegal veya şüpheli durum yok. Arbitraj sadece bir kaynaktan mal alıp onu başka bir yere  kar etmek için satmanın değişik bir yolu. Yeni teknolojiler, eski moda alım satım işlerinde bu işi yapmaya imkan bulamayan dünya çapındaki yatırımcılara arbitraj yapma imkanı sunuyor. Otomatize olmuş yazılımların kripto para ticaretinin geleceğini nasıl etkileyeceğini görmek çok etkileyici olacak.

Kaynak için tıklayınız…

Coinajans