Anasayfa ALTCOİN ALTCOİN HABER Ripple 2018’de Kaç Dolar Olur, XRP İçin 5 Dolar Mümkün Mü?

Ripple 2018’de Kaç Dolar Olur, XRP İçin 5 Dolar Mümkün Mü?

Ripple 2018’de Kaç Dolar Olur, XRP İçin 5 Dolar Mümkün Mü?
0
Ripple 2018’de kaç dolar olur sorusu, sadece Ripple yatırımcılarının değil şu anda tüm kripto para sektörünün merak ettiği soruların başında geliyor. Kripto para fiyatlarının zirve yaptığı 2018 sonunda inanılmaz bir atak yapan ve 3 Doların üzerine çıkan Ripple daha sonra yaşadığı düşüş sonrasında 1 Doların üzerinde tutunmayı başaramadı.

Ripple 2018’de Kaç Dolar Olur

 

Türkiye Ripple (XRP) yatırımları oldukça fazla, böyle olunca sohbet eninde sonunda Ripple 2018’de kaç dolar olur  muhabbetine geliyor. Ripple fiyatları ile ilgili en popüler makalelere bakıldığında XRP ile ilgili 5 ve 10 Dolar beklentilerinin yoğun olduğu fark edilir. Bu beklenti Aralık 2017’de XRP fiyatı 3 Doları gördüğünden ve Ripple sürekli yeni anlaşmalar yaptığıdan dolayı oldukça yaygın. Soru sektörün en gizemli sorusu haline geldi. Ripple 2018’de kaç dolar olur?

Ripple 2018'de kaç dolar olur

Ripple Negatif ve Pozitif Gelişmeleri Birlikte Yaşıyor

Ripple son dönemde kripto para sektöründe en doğru şekilde yönetilen şirket konumunda. Hemen herkes yatırımcıları manipüle etmek ve spekülasyonla fiyat şişirmekle meşgulken Ripple Labs. sadece ürüne ve bu ürünün kullanımına odaklandı. Şirket yeni ürünler geliştirdi. XRP’yi yeniden markalaştırma ve daha merkeziyetsiz hale getirme çalışmalarını başlattı ve bir çok finansal şirket ve banka ile anlaşmalar imzaladı. Bu gelişmelerin sonucu olarak Ripple fiyatının Bitcoin’in toparlanmaya başlamasıyla birlikte hızla artması bekleniyordu. Fakat SEC incelemesi ve ardından gelen dava ve yakın zamandaki dava nedeniyle Ripple ve yatırımcısı tüm odağını Ripple ile ilgili verilecek karara kilitledi.

Ripple İle İlgili Gelişmeler

Ripple son dönemde tüm odağını ürünlerine vermiş görünüyor. Teknolojisinin kullanımın alanını genişletmek için yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Özellikle xCurrent, xVia ve xRapid protokollerin

i yaygınlaştırmak için sürekli yeni ortaklarla test çalışmaları yapıyor. Ripple Labs. ürünlerinin merkezine özellikle XRP’yi yerleştirmeye çalışıyor. Doğal olarak bu teknolojilerin yaygınlaşması ve kullanımının artmasıyla XRP’nin fiyatı da doğru orantılı olarak artacaktır. Bu gelişmelerin olması durumunda 2018’in sonuna kadar XRP fiyatının 5 Dolara çıkması hayal olmayacaktır. Tabi fiyatın artmasının önündeki en büyük engel olası SEC kararı yada davaların Ripple Labs. aleyhine sonuçlanması. Eğer bir şekilde Ripple’ın bir tahvil olduğu kararı çıkarsa ki bu ihtimal var bu durumda fiyatın tepetaklak olması sonra toparlanması muhtemel bir senaryo olacaktır.

XRP SBI’ın Kripto Para Platformunun Tek Kripto Parası Konumunda

Japonya’nın en büyük holdinglerinden biri olan SBI holding uzun bir süredir XRP’in en büyük destekçilerinden biri. Holdingin yeni kurduğu kripto para platformunun birinci kripto parası da XRP. Şirketin CEO’su Yoshitaka Kitao XRP’nin en büyük destekçilerinden biri olarak kurduğu kripto para platformunun Japonya’da bir numara olacağını iddia ediyor. Japonya’nın kripto para sektöründe lider ülke olduğunu ve bu konuda halkın yatkınlığını düşününce SBI nedeniyle XRP’nin bir hacim kazanması beklenebilir.

Ripple Büyük Oynuyor

Ripple 2018'de kaç dolar olur

JP Morgan yakın zamanda yaptığı bir açıklamada şirketin kendi iç masraflarını yönetmek için Ripple’a benzer bir sistem geliştireceklerini söyledi. Fakat şirket şu ana kadar bu konuda her hangi bir gelişme göstermedi. Bu açıkça gösteriyor ki böyle bir sistemi geliştirme kolay bir iş değil.

Dahası bugünlerde Western Union ve Bank of America gibi kurumlar Ripple ağının gönderiler için kullanmak üzere test ediyorlar. Eğer bu testlerden istenilen sonuç elde edilirse Ripple protokolünün daha geniş kullanımının önü açılacak. Bu da doğan olarak Ripple fiyatının artmasına neden olacaktır.

Sonuç

Kripto para sektörü her ne kadar oldukça oynak olsa da Ripple yeni ürün ve ortaklıklarla bu oynaklığı stabile etmeye çalışıyor. Eğer büyük bankalar Ripple protokolünü kullanmaya başlarlarsa XRP fiyatı kolayca 5 Dolara kadar çıkabilir. Bu tabiki Ripple protokolünü kullanacak banka yada şirketlerin etki gücü ile de ilgili bir konu. Eğer Ripple gerçekten tam ve resmi olarak önemli bir bankanın ana kullanım ağlarından biri olursa bunun arkasının gelmesi ve fiyatların hızla artması muhtemeldir.


 

Paylaşmak Güzeldir...
 •  
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares
 • 6
  Shares
Sitedeki içerikler riskli bir yatırım türü olan kripto para için yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Başarılı bir kripto para yatırımı bilgi, haber ve analize dayanır. Doğru bilgi ve anında haber için bizi Twitter ve Facebook'dan takip edebilir Whatsapp ve Telegram gruplarında toplulukla sohbet edebilirsiniz.
Etiketler:
Mikail Gökmen Teknoloji tutkunu bir girişimci. Meraklı bir araştırmacı. Öğrenmeyi ve öğrendiklerini başkalarına faydalı olacak şekilde paylaşmayı seviyor. Blockchain teknolojisinin dünyayı internet gibi derinden değiştireceğine inanıyor. Kripto paraların ekonomik devrimine giden heyecanlı seyahatın bir yolcusu.
Coinajans