Home Altcoin Altcoin Haber İsviçre Kripto Para Alanında Avrupa’nın 1 Numaralı Ülkesi mi Oluyor?

İsviçre Kripto Para Alanında Avrupa’nın 1 Numaralı Ülkesi mi Oluyor?

İsviçre Kripto Para Alanında Avrupa’nın 1 Numaralı Ülkesi mi Oluyor?

0
İsviçre kripto para ile ilgili tüm engelleri kaldırıyor. İsviçre Merkez Bankası, Federal Hükümet ve Mali Denetim Kurulu, bu küçük fakat çok etkili ülkede kripto paralara finans şirketleri tarafından çıkarılan güçlükleri çözmek için 3 Temmuz’da toplanıyor. Bu adım, ülkeyi dünyada kripto paralara en çok destek veren ülke yapabilir.

İsviçre kripto para alanında vatandaşlarından muazzam ilgiye görüyor. Bitcoin, Litecoin, ve Ethereum 2018 yılı sonuna kadar hiçbir kısıtlama olmaksızın geleneksel bankacılık işlemlerinde kullanılıyor olabilir. Eğer bu gerçekleşirse, İsviçre dünyada bankacılık alanında kripto paraların önündeki engelleri kaldıran ilk ülke olacak.

Hala şüpheleri olan Avrupalı diğer benzerlerinin aksine, İsviçre kripto para konusunda kucaklayıcı adımları zaten atmaktaydı. Bu senenin ilk aylarında, İsviçre Ekonomi Bakanı Johann Schneider-Ammann, yarı şaka yollu, İsviçre’nin ilk Crypto-Nation olmak için her şeyi yaptığını söylemişti. 2107 yılında tartışmalı ICO projeleri konusunda ABD’nin ardından en çok kar eden ikinci ülke İsviçre olmuştu. Sadece Zug şehrinde 200’den fazla Blockchain hizmeti sunan firma var.

Zug kasabası, İsviçre kripto para merkezi
Zug kasabası, İsviçre kripto para merkezi

Nefes kesici güzelliğe sahip Zug kasabası, bu alanda bir test merkezi olarak kullanıldı. Burada iş yapmak isteyen kripto para firmaları, Liechtenstein gibi ülkelerden gerekli hizmetleri sağlayabilmek için destek almak zorunda kaldı. Özetle, Zug’da bulunan yerel mali kurumlar, kara para aklama ve diğer mali suçları aklama önlemleri kapsamında ve müşterilerini koruma amaçlı olarak kripto para kullanımını reddetti.

Fakat, Zug şehrinin bu tavrı önyargılı kripto para karşıtı söylemlere dayanıyor. Zug’da ki ilk Blockchain destekçisi mali yatırımcı olan Heinz Tännle, İsviçreli kural koyucuların Blockchain önündeki engelleri kaldıracağını ve bu alanda çalışan firmaların diğer geleneksel bankalar gibi yerel bankalarla çalışmasının yolunun açacağını düşünüyor.

Bir televizyon röportajında Tännle şunları söyledi:

“ En geç bu yılın sonuna kadar ilişkileri başlatmayı umuyoruz. Zaman kısa ve Malta ve Singapur gibi rakiplerimiz çoktan kripto para firmalarını kendi ülkelerine çekecek önemli adımlar attılar. Geleneksel bankacılık sistemine erişim eksikliğimiz bizim için ciddi bir dezavantaj”.

İsviçre Merkez Bankası, Federal Hükümet ve Mali Denetim Kurulu’un oluşturduğu üçlü hakkında ise Tännle, onların kendisi ile aynı fikirde olduğu konusunda iddialı:

“Biz ulusal kurumlar üzerinde problemlere hızlı ve etkili bir şekilde çözüm bulmaları için baskı oluşturmalıyız. Ve şu her şey yolunda görünüyor.”

Kaynak için tıklayın…

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial