Home Altcoin Altcoin Haber Reddit, Şiddetli EOS Ram Ticareti Tartışmalarına Sahne Oluyor

Reddit, Şiddetli EOS Ram Ticareti Tartışmalarına Sahne Oluyor

Reddit, Şiddetli EOS Ram Ticareti Tartışmalarına Sahne Oluyor

0
EOS RAM ticareti hakkındaki tartışmalar yatırımcının kafasını karıştırdı. Sosyal paylaşım sitesi Reddit’te ortaya atılan bir iddia ve bunun gerçek çıkmasıyla şiddetli tartışmalar gelişiyor.


Şiddetli EOS Ram Ticareti Tartışmaları Yaşanıyor

EOS RAM ticareti nasıl yapılıyor, önce bundan biraz bahsedelim. EOS ağında RAM, çoğunlukla geliştiriciler tarafından merkezi olmayan uygulamaların başlatılması ve üretilmesinde verileri depolamak için kullanılır. EOS ‘sorunlar’ listesine yeni bir tane daha eklendiğine dair spekülasyonlar var. EOS, token’ının piyasada fiyatı durgunken, başka bir yoldan RAM’in alış-satışını sunması gibi yeterince önemli bir sorun bizce.

Sadisticcrypto adlı kullanıcının, “Birisi, sadece RAM ticareti ile 10K’lık EOS’unu 80K’lık EOS’a çevirdi. Bu işe nasıl girebilirim?” başlığı ile başlattığı tartışmaya verilen yanıtlarla olayla gelişiyor;

-Potent_roden:

“bu işe nereden, nasıl girebilirim? Yoksa çok mu geç kaldık?”

Keats_in_rome:

“Bu fiyatların sürdürülemez olduğu konusunda herkes şikayet ediyor zaten. Sen de biraz matematik yaparsan görebilirsin.”

SadisticCrypto:

“Bu doğru, şu andaki seviyesinde işlem yapamıyorum. Ancak ilerde bu ani artışlar daha devam edecek. Bu çıkışlardan birine denk getirirseniz Eğer EOS’unuzu kolayca iki katına çıkarabilirsiniz.”

Bir yatırımcı, RAM satın aldığında, aslında bir anlamda EOS’larını kullanarak kumar oynar. Çünkü yatırımcı RAM’i aldığında, elindeki EOS’lar bir süreliğine kilitlenir. Yatırımcı, bu riskli işlem için, kullandığı RAM miktarına bağılı olarak, sistemin belirlediği bir miktarda ilave ödeme yapmak durumundadır.

Yatırımcı işlem için yaklaşık %1 EOS ücreti kadar bir tutar öder. Daha sonra, bu işlemin kapatılması halinde, RAM’in alındığı zamanki EOS’un piyasa fiyatındaki değişime bağlı olarak %1’lik bir ücret daha öder. İşlemler kapandığında ise, yatırımcının hesabındaki EOS miktarı, fiyatındaki farklılığa göre artmış ya da azalmış olur.

 

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial