Home Altcoin Altcoin Haber SBI Holdings Kripto Para Borsası Açıldı. Ripple, Bitcoin ve Bitcoin Cash’i Listeledi. Borsa 23 Milyon Müşteri Hedefliyor

SBI Holdings Kripto Para Borsası Açıldı. Ripple, Bitcoin ve Bitcoin Cash’i Listeledi. Borsa 23 Milyon Müşteri Hedefliyor

SBI Holdings Kripto Para Borsası Açıldı. Ripple, Bitcoin ve Bitcoin Cash’i Listeledi. Borsa 23 Milyon Müşteri Hedefliyor


0
 SBI Holdings kripto para borsası açıldı ve Ripple borsanın en gözde parası olacak. Ripple’ın ortağı ve Japon finans devi SBI Holdings, müşterilerini yani, 23 milyondan fazla insandan oluşan büyük kullanıcı kitlesini yeni kripto borsasıyla tanıştırmaya hazırlanıyor.

 

SBI Kripto Para Borsası Hangi Paraları Listeledi

SBI Holdings kripto para borsası, şimdilik Ripple, Bitcoin, Bitcoin Cash’i ticarete açtı. SBI Holdings, geçtiğimiz aylarda sınırlı kullanıcının hizmetine açtığı kripto para borsasını, sayısı 23 milyondan fazla olan tüm grup müşterileri ile buluşturacak.

SBI’nin Sanal Para Departmanı geçen ay VCTRADE’i hizmete almıştı. Kripto para borsa platformu olan VCTRADE, başlangıçta sadece XRP özelliğine sahipti. O zamandan bugüne Japon Yeni ile birlikte Bitcoin ve Bitcoin Cash de sisteme eklendi. Platform, Japonya’daki hükümet onaylı kripto borsalarından sadece bir tanesi. Başlangıçta sınırlı sayıda ve ön kayıtlı kullanıcılara açık olan borsa tamamen yayına açık artık.

Bu ay içerisinde gerçekleşmesi beklenen geniş kapsamlı bir lansman hazırlandı. SBI, büyük müşteri potansiyelini bu platforma yönlendirmeyi umuyor.

“Borsanın tam kapsamlı şekilde hizmete girmesiyle birlikte, SBI Group’un 23.47 milyon olan müşteri tabanı pastasında; SBI Menkul Kıymetler’den yaklaşık 4.26 milyon, SBI Sumishin Net Bank’tan yaklaşık 3,21 milyon ve SBI FXTRADE dahil SBI Liquidity Market’ten 1.05 milyon hesabın bu platforma yönelmesini bekleniyoruz.

Ticari ekosistemleri arasındaki karşılıklı işbirlikleri sayesinde mevcut finansal ekosistem şirketleri arasında kesintisiz bir ticaret ortamı gerçekleştirmeye gayret gösteriyoruz. ”

Diyen SBI Holdings’in başkanı Yoshitaka Kitao, Nisan ayında, platformun kripto para piyasasında patlama yapacağını beklediğini söylemişti. Business Insider Japonya’ya göre, Kitao bu platform için, tam olarak “göz açıp kapayıncaya kadar bir numara olacak” demişti, bu yüzden çok sayıda müşteri gelse bile, bunu kaldırabilecek kapasitede bir sistem kurabiliriz.“dedi.

SBI Holdings, 2016 yılının Ocak ayında Ripple’a yatırım yapmıştı. Şirket, müşterilerine aracılık ve yatırım bankacılığı, döviz hizmetleri, sigorta, emtia kredisi ve daha pek çok alanda, hizmetler sunmakta.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya