Home Altcoin Altcoin Haber Hedge Fonu Şirketlerinde En Hızlı Büyüme Kripto Para Yatırımlarına

Hedge Fonu Şirketlerinde En Hızlı Büyüme Kripto Para Yatırımlarına

Hedge Fonu Şirketlerinde En Hızlı Büyüme Kripto Para Yatırımlarına


0

Raporlar, kripto para hedge fonları için en hızlı büyüyen yatırım grubu olduğunu gösteriyor. Günümüz geleneksel finansal sisteminde riskler, risk sermayesi veya hedge fonları şirketleri tarafından türev piyasalar oluşturularak satılır. Bu da risk almak isteyen yatırımcılar için başka yatırım türleri oluşturmak anlamına geliyor. Kripto para birimlerindeki risklere yatırım yapmak isteyen yatırımcıların her geçen gün artması bu sektöre önemli ölçüde bir canlılık getirdi.


 

Kripto Para Hedge Fonları Yatırımlarını Artırıyor

Kripto para birimlerinin son aylardaki değer kayıpları ve yasal düzenlemeler konusundaki sıkıntılara karşın, risk sermayesi şirketleri ve kripto para hedge fonları  önemli ölçüde yatırıma yöneldi.

Yasal düzenleyici açığının kurumsal yatırımcılar üzerinde bir katalizatör etkisi yapacağına ve süreci hızlandıracağına inanılıyor.

Crypto Fund Research-Kripto Araştırma Fonu

Kripto Araştırma Fonu’ndan alınan verilere göre, 15 Haziran itibariyle yatırım tutarları, 2016’da 216M$, 2017’de 236M$ ve bu yıl şimdiden 496,7 M$’ı geçmiş.

Kripto Araştırma Fonu, 2017 yılında kurulan bir kripto para ve araştırma grubudur. Firma, her bir VC’yi dört ayrı kritere göre sıralamaktadır:

  • Genel yatırım faaliyeti,
  • Sermaye giderleri,
  • Blockchain yatırım deneyimi (ilk yatırımdan bu yana geçen süre) ve
  • Son faaliyet (son 12 ayda yapılan blockchain yatırımları).

Bu kuruluşun yayınladığı rapora göre, Digital Currency Group, En İyi 50 Blockchain risk sermayesi şirketleri listesinin en üstündeyer alıyor. Sadece kripto ve blockchain şirketlerine yatırım yapan New York merkezli Digital Currency Group, son 12 ayda toplamda 58 yatırım gerçekleştirdi. Genel olarak toplanda 78M$’lık yatırım yaptı.

Kaliforniya, Menlo Park’ta yerleşik Pantera Capital, ikinci sırada geliyor. San Francisco’dan Blockchain Capital ise üçüncü oldu. Kısa bir süre önce 300M$’lık kripto fonu olduğunu açıklayan Andreessen Horowitz ise listede dördüncü oldu.

Crypto Fund Research CEO’su Josh Gnaizda,

“Kullandığımız dört kriter sadece toplam yatırımı değil, aynı zamanda blockchain’e ne kadar uzun süre yatırım yapıldığını ve bugün ne kadar aktif olduklarını da yansıtıyor.” dedi.

 

Yazarın Notu

Sektör hızla değişiyor. Bugün en doğru olan şey, önümüzdeki ay belki de doğru bile olmayacak. Bu sektörde yatırım yapıyor veya yapmayı planlıyorsanız, bu hareketli ve devingen yapıya ayak uydurmanızı gerektiğini unutmayın. O nedenle gözünüze kestirdiğiniz haber kaynaklarınızı sıkı takip edin. Hmm, bir de, bu sektörde haftasonu tatili yok!

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya