Home Kriptopara Haber Coinbase Custody Kapılarını Kurumsal Yatırımcılar için Açıyor

Coinbase Custody Kapılarını Kurumsal Yatırımcılar için Açıyor

Coinbase Custody Kapılarını Kurumsal Yatırımcılar için Açıyor


0

2 Temmuz 2018’de Coibase borsası resmi olarak Coinbase Custody’yi hizmete açtı. Test aşaması tamamlandıktan sonra dün itibariyle ilk kaynak aktarımı başladı.


Coinbase Custody Kapılarını Kurumsal Yatırımcılar için Açıyor

Coinbase Custody’nin Ürün Lideri Sam McIngvale,

“Bugün resmi olarak şirketimizin yeni hizmetini başlatmış olduğumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki haftalarda, önde gelen kripto hedge fonları, borsalar ve ICO ekiplerini içeren bir dizi dünya çapında müşteriyle büyümeye devam edeceğiz.”

Coinbase’in ürün grubunun en yeni üyesi olan hizmet, kurumsal yatırımcılara ve büyük müşterilere hitap ediyor. Coinbase Custody‘nin hedefi “kripto para yatırımını dünyanın her uygun finans kurumu ve hedge fonu için erişilebilir hale getirmektir.”

Coinbase Custody müşterilerine varlıkları için soğuk depolama seçenekleri, “kurumsal dereceli broker hizmetleri ve varlık kapsamı sunacak. Hizmet ayrıca, FINRA üyesi ve SEC uyumlu bir broker olan Electronic Transaction Clearing’in (ETC) sunduğu “uzmanlık ve sistemi” de kullanacak.

Öncelikle, Coinbase Custody hizmetleri sadece Amerika ve Avrupa kurumları için ulaşılabilir olacak, ancak şirket, Asya pazarlarına da yayılmayı planlıyor. Ek olarak, hizmetler için minimum 10 milyon dolarlık depozito ve 100,000 dolarlık başlangıç ücreti gerekiyor.

Hizmet şu anda bitcoin, litcoin ve bitcoin cash’i kapsamaktadır ancak Coinbase yeni kripto para birimlerini eklemeye devam etmeyi ve düzenli güncellemeler sunmayı planlıyor.

Müşteriler şu an için soğuk depo seçenekleri ile uğraşmak zorunda kalacaklarsa da, Coinbase, seçeneklerini sıcak depolama ve “maksimum esneklik için programlı para çekme” seçeneklerini de içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

Bu hizmet, şirketin kendi endeks fonunu başlatmasından sadece birkaç hafta sonra yayına girdi. Her iki hizmet de Coinbase’in ürün ve hizmetlerini genişletme girişiminin bir parçasıdır. Bu, aynı zamanda şirketin kripto para borsası GDAX’ı, Coinbase Pro olarak yeniden adlandırarak coinbase isminden yararlanıp tekrar markalaştırmaya gitmeyi de içermektedir.

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya