Home Altcoin Altcoin Haber Uzmanlar: “Bitcoin’in Fiyat Artışı Sadece ‘Yazdaki Bahar Esintisi’ Etkisi”

Uzmanlar: “Bitcoin’in Fiyat Artışı Sadece ‘Yazdaki Bahar Esintisi’ Etkisi”

Uzmanlar: “Bitcoin’in Fiyat Artışı Sadece ‘Yazdaki Bahar Esintisi’ Etkisi”


0
Bitcoin’in fiyat artışı yaz mevsimindeki bahar esintisine benzetiliyor. 2018 Haziran ayında BTC ağır bir darbe aldı. Kripto paralarda yaşanan ise tam bir hayal kırıklığının yaşandığı ayı piyasası tecrübesi oldu. Bu ayda, özellikle de 29 Haziran tarihinde,  piyasalar BTC için 7 ayın en düşük seviyesi olan 5815 doları gördüler.


Uzmanlar: “Bitcoin’in Fiyat Artışı Sadece ‘Yazdaki Bahar Esintisi’ Etkisi”

 

Bitcoin’in fiyat artışı hakkında uzmanlardan karışık mesajlar geliyor. Fiyatların yükseleceğini söyleyende var, düşeceğini, henüz dibin görünmediğini söyleyende.  Ancak kripto paralar, 10 Haziran ve 22 Haziran’da en büyük hitleri yaşattı. İlk fiyat kırılmasında, BTC, 7623 $’dan 6754 $’ a düşerek piyasa değerinde % 11,3’lük bir kayba neden oldu. İkinci ayı koşusu ise, kısa bir süre sonra % 8,5’lik ani bir düşüş ile 6666 $ ‘dan 6096 $’ a kadar düştü.

Ancak küçük bir ralli, yaz mevsiminde serin bir bahar havası estirdi.. 30 Haziran’da, BTC fiyatı 5926 $ ‘dan 6465 $’ a yükselerek yaklaşık % 9 arttı. GVA Research‘ün CEO’su David Garrity, bunun geçici bir bahar havası etkisi olduğuna inanıyor.

Tanınmış CEO, bu yılın ikinci çeyreğinde seviyelerin hem Bitcoin (BTC) hem de diğer kripto para birimleri için baskı altında olduğunu belirtti. Ayrıca, son birkaç ay içinde meydana gelen olumlu değişikliklerden birkaçına da altınI çizerek dikkat çekti.

Garrity, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu tarafından yapılan ve Ethereum’un güvenli bir liman olmadığı yönündeki beyanını olumlu düzenleyici gelişmeler olarak aktardı.

BTC konusunda ise şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

Kullanım açısından çözüme kavuşturulması gereken bazı önemli noktalar var. [biz] BTC’nin ödeme açısından geniş çapta kabul görmesini istemedik.

David ayrıca SEC‘in ve diğer yetkililerin yasal kaygıları hakkında da konuşarak Federal Para Soruşturma Bürosu tarafından ilk dijital para arzı  (ICO) konusunda yürütülen 130 soruşturmaya gönderme yaptı.

Düzenlemeyi ilişkin sözlerine şöyle devam etti:

Yetkili otoritelerin 10.000 $ seviyesinin üzerinde olacağını öngördüğü sağlam iyileşme konusundaki endişeleri kontrol altında tutacağını ümit ediyorum.

Garrity ayrıca kripto para birimlerinin yükselen bir varlık sınıfı iken aynı zamanda büyük oranda geçici olduğu gerçeğini vurguladı. Genel olarak bakıldığında ise, tecrübeli CEO’nun yakın dönemdeki “Bitcoin’in benimsenmesinin farkındayız” şeklindeki muğlâk ifadesi büyümeyle birlikte duraklamaya devam edebileceğinin sinyalini verdi. CEO, aynı zamanda, orta ve uzun vadede blokchain’in kurumsal olarak benimsenmesi gerektiği konusunda  teminat verdi.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya