Home Bitcoin Bitcoin Haber Goldman Sachs Kripto Paranın Geleceği Adına İyimser

Goldman Sachs Kripto Paranın Geleceği Adına İyimser

Goldman Sachs Kripto Paranın Geleceği Adına İyimser


0
Dünyanın önde gelen finans şirketleri gizemli yeni oluşan kripto varlık pazarına girip girmemek veya ondan uzak durmak konusunda kafaları karışık. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs kripto sektörünün geleceğini araştırıyor.

Goldman Sachs Kripto Paranın Geleceği Adına İyimser

Goldman Sachs kripto paralar ile ilgili 19 Haziran’da basına şu açıklamalarda bulundu:

Şahsen hiç bitcoin’im yok. Ancak buna rağmen, bitcoin’in geleceğinin engellenemeyeceğini düşünüyorum.

Aynı zamanda, Goldman Sachs başkanı ve Operasyon Direktörü David Solomon, Çin’de Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, finans devi Glodman Sachs’ın halka açık ticaret türevlerinin ötesinde kripto ticareti faaliyetlerini de genişletme olanaklarını araştırıyor.

Bitcoin’in etrafında dönen vadeli işlemleri ortadan kaldırıyoruz ve konuyla alakalı başka ne yapılabilir onu tartışıyoruz. Süreç çok dikkatli ilerliyor. Müşterilerimizi dinliyor ve beklentilerini not tutuyoruz ve de ne ile karşı karşıya kaldıklarını açıklamaya çalışıyoruz.

Kripto paralarla ilgili sorulan soruya Solomon, şirketinin “işini geliştirmek ve çevreye uyum sağlamak” zorunda olduğunu söyledi.

New York’taki The Economics Club’da konuşan Blankfein ‘para’ ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.

Uzun zaman önce dünya, altından bugün kullandığımız fiat paralara geçti. Benzer şekilde, çok yakın gelecekte fiat paralardan kripto para birimlerine neden geçmesin?

Konuyla alakalı daha önce şu açıklamalarda bulunmuştu:

Siz işe para olarak ilk altınla koyulursunuz. İnsanlar yalnızca sağlam para alır ve altın coinler yaparsınız. Altıncoin beş dolar değerinde. Sizin altın olarak beş dolarınız var ve sonunda onlar size beş dolar karşılığı olduğu sözünü verdikleri kağıt parçaları verecekler ve siz bunun karşılığını alabileceksiniz. Daha sonra size bir kağıt parçası verdiler ve beş dolar karşılığı olduğunu söylediler fakat siz bunu karşılığını alamıyorsunuz.

Goldman Sachs Kripto paralar ile ilgili düşüncelerini nasıl buluyorsunuz?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya