Home Kriptopara Haber Bitcoin’in Düşüşü Yatırımcıyı Endişelendirmemeli: Uzman Görüşü

Bitcoin’in Düşüşü Yatırımcıyı Endişelendirmemeli: Uzman Görüşü

Bitcoin’in Düşüşü Yatırımcıyı Endişelendirmemeli: Uzman Görüşü


0
Bitcoin’in düşüşü yatırımcıyı endişendiriyor. Yakın zamanda Bitcoin’in fiyatı kendisi ile birlikte diğer altcoinleri de aşağıya çekerek 6000$’a kaydı. Bazı uzmanlar aşağı doğru spirallenen grafiklerde bir “ayı bayrağı” görüyor ve pazar katılımcıları arasında bir endişe dalgasına yol açabilecek daha büyük bir düşüş öngörüyorlar. Acaba bu, dijital değerlerin fiyatlarında pek çoklarının düşündüğü kadar  berbat bir düşüş mü?

Bitcoin’in Düşüşü: Tünelin Sonundaki Işık

Bitcoin’in düşüşü, yatırımcıyı endişedirmemeli diyerek sözlerine başlıyor uzman analist. Yatırım işleri ve danışmanlık hizmetleri veren finansal hizmet firması MATRIX’in kurucusu göre panik yapmaya gerek yok.

Özel olarak NullTX’e konuşan uzman analist geçmişte olduğu gibi mevcut Pazar şartlarının da değişeceğine olan sarsılmaz inancından bahsetti. Kripto yatırımcıları ile yaşadığı geçmiş deneyimlerine dayanarak, kripto yatırımcılarının inançlarının aşağı doğru spirallenme dolayısıyla çok az sarsılacağı konusunda kendine oldukça güveniyor.

HERŞEYDEN ÖNCEŞU NOT EDİLMELİ; POTANSİYEL VE MEVCUT MATRIX CIB YATIRIMCILARI ARASINDA, BITCOIN FİYATLARINDAKİ DÜŞME ÇOK FAZLA ANKSİYETEYE SEBEP OLMADI. BİZ BUNU İYİ BİR İŞARET OLARAK GÖRÜYORUZ:

MADENCİLİK EKİPMANINA YATIRIMDAKİ PATLAMA PERİYODU VE 2017 DEKİ ŞÜPHELİ ICO’LARA KATILIMDAN SONRA STRATEJİK YAKLAŞIM VE SOĞUKKANLILIK DİKKATLİ DEĞER YÖNETİMİ PERİYODU GELİYOR. BUNUN İSPATI DA, POTANSİYEL MÜŞTERİLERLE YAPTIĞIMIZ TOPLANTILARDA GÖRDÜĞÜMÜZ, GİTTİKÇE ARTAN SAYIDA KARARLI YATIRIMCININ OLDUĞU GERÇEĞİ.

BU PAZARIN DAHA ANLAŞILABİLİR BİR HALE GELME  VE SONUÇ OLARAK DAHA ŞEFFAF OLMA İSTEĞİNİN SİNYALLERİ. AYNI ZAMANDA MÜŞTERİLERİMİZ ARASINDA  KAZANILMIŞ KRİPTO PARALARINI KORUMAK VE ARTIRMAK İSTEYEN MADENCİLERİ GÖRMEK ÜMİT VERİCİ BİR TREND.

Uzman analist Bitcoin‘in düşüşü konusunda gereğinden çok tepki görmemiz gerektiğini ifade ederek sözlerine şunları ekledi:

Mevcut fiyat hareketleri normal ve sağlıklı bir marketin işaretlerini veriyor. Asıl bunların yokluğu kripto topluluğunu endişelendirmeli.

BU ARADA FİYAT DÜŞÜŞÜNÜN NEDENLERİ AÇIK. HİÇ BİR NORMAL FİNANSAL SÜREÇ DOĞRULAMA OLMADAN DEVAM ETMEZ. AKSİNE, DENEYİMLİ PAZAR KATILIMCILARI TARAFINDAN ŞİMDİ OLDUĞUNDAN DAHA FAZLA SORGULAMAYA NEDEN OLUR. BİTCOİN FİYAT GRAFİKLERİNE BAKILARAK SARKACIN KENDİ DENGESİNİ BULACAĞI VE MEVCUT AŞAĞI YÖNDE DÜŞÜŞE RAĞMEN  GENEL POZİTİF TRENDİN SÜRDÜĞÜ GÖRÜLEBİLİR.

 

Bitcoin ve Endişeli Yatırımcılar

‘Bitoin’in düşüşü yani genel olarak düşen fiyatlar nedeniyle uykusuz geceler geçirenler çalışma stratejisi geliştirmek için zaman harcamıyorlar’ diye vurgu yapan uzman analist, kripto paranın esas yapısını görmezden gelenlerin öngörüler ve sinyaller nedeniyle daha fazla endişeli olduklarını söyledi. Ayrıca uzman analist, kurumsal sermaye içe doğru aktıkça zaman içinde Bitcoin ve diğer kripto paraların pek çoğunun fiyatlarının stabilize olacağı konusunda da emin.

Kripto yatırımcılarla etkileşim sonucu uzman analist iki birey tipi ile karşılaşmış. Çoğunluğu oluşturan İlk grup, yalnızca stabil fiyat artışını görmek isteyenlerden oluşuyor. Bu, şimdi olduğu gibi dalgalı zamanlarda içi en az rahat olan grup. Ancak ikinci grup dalgalanmalarla gelişiyor. Bu grup ana olarak ticarette deneyimli kişilerden oluşuyor ve pazarın geri kalanı gergin olduğunda momentumu sürdürmekte önemli bir rol oynuyor.

Uzman analistin ticaret yapanlar için bazı önerileri var. Yatırım stratejilerini değiştirmekten kaçınmak. Bu taktik önceleri başarılı gibi görünse de sonuç genellikle yıkıcı oluyor.

EN ÖNEMLİSİ, PAZAR DOĞRULAMALARI BOYUNCA BİZİM ÖNERMEDİĞİMİZ BİR YATIRIMDAN DİĞERİNE ATLAMAK. BİZ  YATIRIMCILARIN, KİMİN ÖNGÖRÜLERİNİN BİR YA DA BİRKAÇ KEZ GERÇEKLEŞTİĞİNE BAKARAK ELDEN ALIM SATIM YAPMAYA BAŞLADIKLARINI SIKÇA GÖRÜYORUZ.  MATEMATİKSEL ANALİZ TEMELİNDE OLMAYAN HERHANGİ BİR KAOTİK STRATEJİ,  SIKLIKLA TÜM KRİPTO PARA PORTFÖYÜNÜN TAMAMEN KAYBINA SEBEP OLUYOR.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya