Home Altcoin Altcoin Haber Ontology (ONT) Airdrop Tarihi ve Airdrop Şartları

Ontology (ONT) Airdrop Tarihi ve Airdrop Şartları

Ontology (ONT) Airdrop Tarihi ve Airdrop Şartları


0
Ev sahipliğini yaptığı partide yeni bir Ontology (ONT) airdrop tarihi açıkladı. Bu yılın başlarında Ontology 20 milyon ONT tokenini NEO Council’e hibe etmişti ve 12 Şubat 2018’de NEO tarafından NEO token sahiplerine ONT airdropu yapmıştı. 1 Mart 2018 saat tam 9:15:33 (UTC+8) itibariyle alınan bir anlık görüntüde NEO hesap bakiyeleri 1,974,823 seviyesinde bir blok yüksekliğine sahipti.


Ontology (ONT) Airdrop Tarihi ve Airdrop Şartları

7 Mart 2018’de NEP-5 ONT tokenlerinin yarısı NEO blockchainde (0.2 ONT : 1 NEO) luk oranla bir airdropla dağıtıldı. Geri kalan tokenler için Ontology (ONT) airdrop tarihi 9 Temmuz 2018. NEP-5 ONT tokeninin ilk ve ikinci airdropları arasında bir fark olacak. ONT tokenlerinin airdropu bu kez NEO adreslerinde değil MainNet ONT adreslerine olacak.

NEP-5 ONT tokenlerinin ikinci yarısını karşılayacak bu MainNet ONT adresleri ONT tokenlerinin ilk yarısını karşılayan NEO adresleriyle eş olacak. Bu sayede aynı Cüzdan İçe Aktarma Formatı (WIF) veya NEO adreslerine uyan özel anahtarları kullanarak MainNet adreslerine erişilebilecek.

MainNet ONT adreslerine nasıl erişilebilecek?

Şu anda birinin kendi MainNet ONT adreslerine erişebileceği üç farklı yol var ve bunlar aşağıda belirtilenler:

 • Bir cüzdan da içeren ve ONTO ismiyle yakında lansmanı yapılacak bir merkezi olmayan uygulamayı (dApp) kullanarak.
 • MainNet ONT’yi destekleme kapasitesi olan üçüncü parti bir cüzdan kullanarak. Ontology zamanı gelince MainNet ONT’yi destekleme kapasitesi olan farklı türlerdeki dijital cüzdanlarla ilgili kullanıcıları bilgilendirecek.
 • Anlık görüntü sırasında kullanıcıların NEO tokenlerini tutan bir kripto para borsası aracılığıyla. Bu yöntemi kullanacak kullanıcıların ilgili kripto para borsasının airdrop politikalarını kontrol etmelerini tavsiye ediliyor.

Eğer ikinci kısım ONT token airdropuyla ilgili daha fazla bilgi için Discord aracılığıyla Ontology ekibine ulaşabilirsiniz veya NEO Council Airdrop’ un Sıkça Sorulan Sorular sekmesine göz atabilirsiniz.

San Francisco’da ön lansman partisinin detayları

Ontology 26 Haziran 2018’de San Francisco’da organize edilen bir partiye ev sahipliği yaptı. Parti MainNet’in ön lansmanı içindi ve Ontology’nin kurucusu Jun Li aşağıdakileri içeren bir sunum yaptı:

 • MainNet yapısı
 • MainNet’in teknik nitelikleri
 • MainNet’in yönetim modelleri

Ontology 1.0 yayınlandı

Ontology 1.0’ın 30 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı. Üç ana içeriği kapsadığı söyleniyor:

 • VBFT Konsensüs Algoritması: Bu yepyeni bir konsensüs algoritması. Aynı zamanda BFT, PoS ve VRF ile bütünleşiyor.
 • SmartX: Bu bir entegre geliştrime ortamı (IDE) ve akıllı sözleşmeler için çok sayıda şablon sunuyor. Ayrıca çevrimiçi işlem gören bir editör sağlıyor ve bu editör akıllı sözleşmeleri derlemek, dağıtmak ve hatta çağırmaktan sorumlu.
 • Triones Konsensus Group: Ontology’nin public chaini için bir yönetim modeli.

Ontology stratejik ortaklıklarını anlattı

MainNet ön lansman partisi esnasında Ontology blockchainin çok sayıda stratejik ortağı da oradaydı, bunlardan bazıları;

 • CarBlock
 • DAD (Decentralized Advertising)
 • Contentos
 • COT (Chain of Things)

Ontology aynı zamanda işbirliği ortakları olan NAGA ve Points (PTS)’den ve Co-Builder Plan anlaşması yaptıkları Matrix Partners China, Sequoia China, Zhen Fund ve Danhua Capital gibi finansal şirketlerden de bahsetti.

Triones Consensus Nodes başvuruları için son tarih duyuruldu

Triones Consensus Nodes başvurularını son teslim tarihi 6 Temmuz 2018. Başvuruların aşağıdaki gereksinimleri sağlaması bekleniyor:

 • Başvurular için en az 100,000 ONT token gerekiyor.
 • Başvuru formundaki anketin doldurulması gerekiyor.
 • Başvurucuların yazılım ve donanım ağı ortamı için tüm koşulları sağlamaları bekleniyor.
 • Başvurucuların ONT kimlik onay belgelerini yerine getireceğini taahhüt etmesi gerekiyor.

Akıllı sözleşmelerin yerine getirilmesinde 9 Temmuz 2018 itibariyle ONT hissesini sunamayan adaylar diskalifiye olacak. Diskalifiye edilen adayın sırası bir sonraki başvurucuya verilecek.

Triones Consensus Node adayların son listesini 16 Temmuz 2018’de yayınlayacak.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya