Home Altcoin Altcoin Haber Ayı Piyasasında Yatırım Yapılacak Altcoinler

Ayı Piyasasında Yatırım Yapılacak Altcoinler

Ayı Piyasasında Yatırım Yapılacak Altcoinler

0
Piyasaların yatırımcılara keyif vermediği dönemlerde bile yatırım yapılacak altcoinler daima bulunuyor. Sıkı kripto yatırımcıları ve piyasaya her zaman yakından bakan kripto meraklıları şu anda bir ayı piyasasından geçtiğimizi biliyorlar. Bu anlaşılabilir bir durum çünkü çoğu kripto para birimleri Bitcoin cinsinden işlem görüyor ve Bitcoin bir süredir düşmeye devam ediyor.

Ayı Piyasasında Yatırım Yapılacak Altcoinler

Olması gerektiği gibi blockchain piyasası bir ayı piyasasının ortasında bile çok çeşitli yatırım fırsatları sunuyor. Her şeyi satıp piyasadan çıkmaktansa ayı piyasasını bir fırsat olarak düşünmek gerekir. Bu süreçte birçok gelecek vadeden projeleri akıllıca araştırarak gelecek kazançlarınızı şekillendirebilirsiniz. Ayı piyasası boyunca yatırım yapmayı düşünüyorsanız gelecekteki çalışmalarınızda size yardımcı olmak için yatırım yapılacak altcoinler hangileri sizler için bir araya getirdik:

Yatırım Yapılacak Altcoinler : Binance Coin (BNB)

Yatırım yapılacak altcoinler başlığında Binance Coin:  BNB, dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen cripto para borsası hizmeti olan Binance’nin coini . Binance hızlı bir büyüme yaşadığı için yatırımcılar Binance Coin’in de aynı şekilde büyüyeceğini bekleyebilirler. Coinin lansmanı 200 milyon BNB tokeni dağıtılarak kapsamlı yönetilen bir ICO ile yapıldı.

Binance Coin’in arkasındaki güç onun olağanüstü yararı. Coin yatırım ücretlerinde indirim alabilmek için kullanılabiliyor. Binance borsasında Binance Coin kullanan yatırımcılar ilk yılda %50, ikinci yılda %25, üçüncü yılda %12.5 ve dördüncü yılda %6,5 indirim kazanıyorlar.

Borsa, dolaşımda kalan coinlerin %50 sinin yakılacağına söz verdiği için yatırımcılar yıl boyunca olumlu bir artış olacağını bekleyebilir. Lansmanından bu yana Binance Coin ilk 20 kripto para birimi arasında etkileyici bir performans gördü. Bu yazı yazılırken CoinMarketCap verilerine göre 1,606,682,120$ piyasa değeri ve dolaşımda 114,041,290 BNB ile piyasada 15. sıradaydı.

yatırım yapılacak altcoinler binance coin bnb
yatırım yapılacak altcoinler binance coin bnb

Yatırım Yapılacak Altcoinler : Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC) , ikinci büyük coin olma potansiyeline sahip olduğu düşünülen kripto para birimi. Bu blockchain projesinin kuruluşunun arkasında en ilginç hikayelerden birisi var. Bu hikaye DAO’ (Merkezi Olmayan Özel Organizasyon) nun kuruluşu ve hacklenişi ile ilgili.

DAO’nun ana amacı kullanıcılarına bir merkezi olmayan iş modeli sunmaktı. Yatırımcılar DAO’ya para ödeyerek oylama yapabilmek için token alabileceklerdi. Sonrasında demokratik bir sistemle fonların nasıl yatırım yapılması gerektiği konusunda oylama yapmak için bu tokenleri kullanacaklardı.

Ne yazık ki DAO hacklendi ve 50 milyon dolar çalındı. Topluluğun büyük bir kısmı fonları yatırımcılara geri göndermek için Ethereum’un kodunu değiştirmeye karar verdi. Fakat topluluğun başka bir kısmı ise bu harekete katılmadı ve kapatmayı reddetti. Sonradan Ethereum Classic olarak yeniden adlandırılan orijinal Ethereum blockchaini kullanmaya devam ettiler.

Her ne kadar piyasa değerlerine göre Ethereum Classic halen Ethereum’un çok gerisinde olsa da son zamanlarda umut veren fiyat artışları oldu. Bir çok yatırımcı ETC’yi kriptolar için 2018 de geri dönüş yapacak iyi bir seçim olarak görüyor. Özellikle anti ETC duygusallığı buharı yavaşça fakat kesin olarak dağılacak. Şu anda Ethereum Classic CoinMarketCap’ ta 1,495,521,990$ piyasa değeri ve dolaşımda 102,597,450 ETC ile 16. sırada.

Yatırım Yapılacak Altcoinler:  Ripple (XRP)

Ripple (XRP) yatırımcıların dikkatini çok çeken diğer bir kripto projesi. Ripple’ ın arkasındaki ana konsept dağıtılmış defter ağı.

Bu şu anlama geliyor; tek bir merkezi otorite yok ancak, birden çok tarafın işlemlerin onaylanmasına katılması gerekiyor. Diğer kriptolardan farklı olarak Ripple hakkındaki en iyi şeylerden birisi transferlerinin tipik bir onaylama olmadan hızlı gerçekleşmesi.

Güçlü bir teknolojiyle desteklenen Ripple saniyede 1500 den fazla işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip. Aslında Ripple sisteminin, uluslar arası ödeme sistemiyle yer değiştirebileceği, maliyetleri düşüreceği ve fazla problem yaşanmayacağı söyleniyor. Ripple şimdiden iyi bir benimsenme oranına sahip, bu oranın 2018 de artacağına ise şüphe yok.

Aslında Ripple’ın çoktan bazı büyük şirketlerle (MoneyGram, UniPay, RationalFX, MoneyMatch, Western Union, Exchange4Free, FairFX ) ortaklık kurması ve her bankanın Ripple’ın potansiyel partneri olması, bu kripto paranın neden yatırım yapmaya değer gelecek vadeden bir proje olduğunu gösteriyor. CoinMarketCup verilerine göre Ripple şu anda 17,991,496,840$ piyasa değeri ve dolaşımda 39,262,084,448 XRP ile piyasada 3. sırada.

Yatırım Yapılacak Altcoinler : Huobi Token (HT)

Binance Coin (BNB)’ in lansmanı popüler borsalara ilham verdi. Binance ile aynı şekilde hareket eden kripto borsa dünyasının en büyük isimlerinden birisi Huobi oldu. 3 Şubat 2018’ de Singapur merkezli borsa Huobi Token (HT)’yi tanıttı. Yatırımcılar söz konusu borsadan “nokta kartları” satın alarak bu ERC-20 tokenlerini kazanabiliyorlar.

yatırım yapılacak altcoinler huobi token
yatırım yapılacak altcoinler huobi token HT

Oldukça yeni bir proje olmasına rağmen Huobi Token CoinMarketCap’in en iyi 100 listesinde yolun yarısına gelmeyi başardı. En rekabetçi kripto borsalarından birisi tarafından desteklenmesi ve her yatırımcının en az 100 Huobi Tokens yatırımı yapması gerekiyor olması bu başarının arkasındaki nedenler.

CoinMarketCup verilerine göre Huobi Token şu anda 186,976,748 $ piyasa değeri ve dolaşımda 50,000,200 HT ile piyasada 54. Sırada. Huobi Token 3.74$ dan işlem görüyor.

Yatırım yapılacak altcoinler ile ilgili bu yazımızın ayı piyasasını bir fırsat olarak gören yatırımcılar için bazı en iyi yatırım fırsatları hakkında fikir vereceğini ümit ediyoruz. Ancak yukarıdaki altcoinlerden herhangi birine yatırım yapmaya başlamadan önce kendi araştırmalarınızı yapmanızı öneriyoruz.

Sizin de ekleyeceğiniz altcoinler varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial