Home Altcoin Altcoin Haber tZero ICO Projesi Büyük Yatırım Aldı

tZero ICO Projesi Büyük Yatırım Aldı

tZero ICO Projesi Büyük Yatırım Aldı

0
Pekin ve Silikon Vadisi’nde ofisleri olan Hong Kong Merkezli GSR Capital Venture Capital (Risk Sermayesi/Melek Yatırımcı) firması, Cuma günü 160 Milyon dolarlık tZero ICO Projesi tokeni aldığını duyurdu.


tZero ICO Projesi 160 Milyon Dolarlık Alım Yaptı

tZero ICO Projesi , Overstock isimli e-ticaret firması tarafından üretiliyor. Bu büyük yatırım, Blockchain yatırımcıları tarafından “her şeyin tokenleşmesi” olarak niteledikleri aşamada merkezi bir gelişme olabilir.

Her ne kadar token sahibi olmak yatırımcılara şirketin hissedarı olma ve kararlar oy kullanma hakkı vermese de, yatırımcıların dağıtılacak kar paylarından yararlanmasını sağlıyor. Örneğin, tZero genel karının % 10’u üç aylık dilimlerde token sahiplerine dağıtılacak.

Bu kar payları, tZero ICO Projesi kullanılan platformlardan gelecek ki bunlara ICO ve diğer Blockchain tabanlı kripto paralar dahil.

tZero ICO Projesi, Boston Borsası’nın bir alt kuruluşu olan BOX Digital Markets firması ile platformun geliştirilmesi ve destekçilerin dünyanın ilk düzenlenmiş  (denetime tabi) tokeni haline gelmesi için ortaklık anlaşması yaptı.

Bu haberler hakkında, Overstock CEO’su Patrick Byrne şöyle konuştu:

“ Yıllar önce Blockchain teknolojisinin dünyayı sarsabilecek potansiyelini fark ettik ve o zamandan beri kararlı bir şekilde tZero’nun yurtdışı ve yurtiçi pazarlara büyük bir şeffaflık ve verimlilik sağlayacak bir firma haline gelmesi için çalışıyoruz. Yaptığımız şeyin tarihi öneme sahip olduğuna yürekten inanıyorum. Her ne kadar daha çok yapılacak iş olsa da, güvenli token sunma işindeki başarımızın bunu destekleyen verileri görmemizi sağladığını düşünüyorum”

GSR firmasının tokenleri yatırımcıya sunulan fiyattan aldığını belirtmek gerek. Genelde, bu kadar büyük yatırım yapan tür firmalar sermayesinden faydalanır ve ciddi indirimlerle alımlar yapar.

GSR’nin yatırımı dışında, Overstock firması, 168 Milyon dolarlık token alım talebi olduğunu ve bunun 95 milyon dolarlık kısmının gerçekleştiğini belirtti.

GSR’nin yatırımı ile toplamda tZero ICO Projesi’ne yapılan yatırım 328 milyon dolar oldu ki, firma bu rakamın Tahviller ve Hisseler Komisyonu’na sundukları dosyada bulunan tahmini 250 milyon dolarlık öngörüden çok daha üstünde. Firma yine de Ağustos ayı başına kadar ICO arzına devam edeceğini açıkladı.

Kaynağa ulaşmak için tıklayın 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial