Home Altcoin Altcoin Haber İşte Buyurun: New York Times’ın Şaka Gibi Blockchain Liderleri

İşte Buyurun: New York Times’ın Şaka Gibi Blockchain Liderleri

İşte Buyurun: New York Times’ın Şaka Gibi Blockchain Liderleri

0
The New York Times, blockchain sektöründe lider ya da nüfuz sahibi olarak belirlediği insanların listesini yayınladı. Şahsen listeye tekrar tekrar baktım. Garanti ediyorum siz de bakacaksınız.

İşte Buyurun: New York Times’ın Şaka Gibi Blockchain Liderleri

Blockchain liderleri adlı makale saygın bir yayın kuruluşu olan New York Times’ta paylaşıldı. Buraya kadar normal ancak listedeki isimlere bakınca haber ile isimler arasında ister istemez düşünmeden edemiyorsunuz.

Bitcoin’den esinlenen özellikle otoriteye karşı çıkan ve üçüncü şahısları ortadan kaldırmak için yol alan bir sektörde liderler fikri zaten saçma ki! Sektörde bir yıldan uzun süredir faliyet gösteren herkese Blockchain liderleri fikri şaka gibi geliyor.

İyi haber şu ki, Bitcoin Core geliştiricisi hiç biri listede yer almadı – ki bu, lidersiz ve hatta anonim, açık kaynaklı kod geliştirmeyi takdir edenler için bir onay mührü olarak yorumlanabilir.

Kötü haber:Blockchain liderleri listesinde yer alan isimlerden, New York Times’ın bile, güç ve bilgiyi merkezi otoritelerden dağıtmakla ilgili saplantılı kaldığını anlıyoruz.

İronik olarak, Blockchain liderleri listesindeki birçok kişi Bitcoin’i daha merkezi olmasına katkıda bulunanlar. İyi de bu, zaten başlı başına Bitcoin’in çıkış amacına ters değil mi? . Örneğin, Jed McAleb, Valerie A. Szczepanik örneğinde olduğu gibi Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) için çalışan uzmanlar.

Peki Listede Geri Kalanlar Kim?

Her gün düzenli olarak haberlere göz gezdiriyoruz ve bir fiil neredeyse 8 aydır düzenli olarak haber hazırlıyoruz ama ben bu isimlerin hiç birine rastlamadım. Sahiden, kim bunlar?

Büyük ihtimalle herkes, Bitcoin madencilik zengini Jihan Wu’yu duymuştur – ama “blockchain devrimine öncülük ediyor mu?” Wu, kendi parasını çıkarmak için Bitcoin forkuna odakalanan bir maden teçhizatı satıcısı. Etkili mi? Kesinlikle. Ama onu Bitcoin’in Che Guevarası olarak göstermelerine güldüm.

Sonra listede Amber Baldet adında biri var. Haberde, “Quorum olarak bilinen Ethereum yazılımının banka dostu bir versiyonunu oluşturmak için bir projeye liderlik ediyor” diyor. Ethereum’un banka dostu bir versiyonun neresi “devrimci” ? Bana bir dakika mola verin, bir kahve alıp kendime gelmeliyim!

Ek olarak, Hyperledger’ı kurmaya yardımcı olan Brian Behlendorf var; bloklanmış hiper-up buzzword için uygun bir isim. Hyperledger pazarlama stratejisi sadece bankalarla işbirliği yaptıklarını duyurmaya odaklanmış gibi görünüyor, ancak projenin özünde ne olduğunu ve ne işe yaradığını kimse bilmiyor.

Şans eseri, o kadar gereksiz listenin içerisine asıl girmesi gerekli kişilerden bir kaçı da girmiş. Aslında bu liste sadece geliştiriciler ve yararlı yazılımlar üreten bazı insanlar-Lightning Lab’ın Elizabeth Stark’ı gibi- insanlardan oluşturulabilirdi. Belki inanmayacaksınız ama listede Vitalik Buterin yok!! Ya Cardano geliştiricisi Charles Hoskinson? O da yok!!

Charles Hoskinson- Of ya, Sanırım New York Times yaptığım işi beğenmiyor!

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial