Home Kriptopara Haber Hukuki Haber Coinbase Borsası 134 Sayfalık Eleştirilere Cevap Verdi

Coinbase Borsası 134 Sayfalık Eleştirilere Cevap Verdi

Coinbase Borsası 134 Sayfalık Eleştirilere Cevap Verdi


0
Müşteri hizmetleri konusunda yetersiz kaldığı için ağır eleştirilere maruz kalan Coinbase borsası, Portland’da bir ofis açıyor. Firma bu ofiste bulunması planlanan şikayet, öneri, finans sorunları, insan kaynakları ve teknik destek birimleriyle daha etkin hizmet vermeyi planlıyor.

Şikayetlerin Odağındaki Coinbase Borsası

Amerika merkezli borsalar arasında en büyüğü olan Coinbase borsası müşterilerden gelen yoğun şikayete daha fazla kulaklarını tıkayamadı ve sorunları çözüme kavuşturmak için bir merkez açacağını duyurdu.

Coinbase borsası kullanıcıları ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) tam 134 sayfa dolusu şikayet girdiler.Sorunların aslında temel kaynağı Coinbase’in kendisinin bile kestiremediği bir biçimde hızlı bir büyüme kaydetmesi. Öyle ki kullanıcıların kendi paralarına erişememesi sorunundan kripto paranın transfer sırasında kaybolmasına kadar en temel konularda sorunlar birikti. Son derece yavaş işleyen müşteri destek hattı ise kullanıcılara tam anlamıyla saç baş yoldurttu.

Bir Coinbase sözcüsü, tartışmalı açıklamalar sunarken, gerçekten de sorunları şirketin beklenmedik ani büyümesiyle ilişkilendirdi.

“2017’de kripto piyasası birden patlama yaptı. Bunun sonucu olarak müşterilerden gelen istek ve şikayetler 40 kat arttı. Geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında işlem hacimlerindeki artış oranı %295 seviyesindeydi”

Borsa sorunların kaynağını doğru tespit etmiş olsa da herhangi bir ciddi adım atmadı. Bu zaman zarfında da büyümeye devam etti. Bu kritik eksiklikler sorun çıkarmaya devam ederken firma Japonya’da yeni bir ofis açacağını duyurdu. Yeni yeni adım atmaya başlayan Coinbase borsası kurumsal yatırımları kolaylaştırmak bir ürün paketi ekledi ve en son SEC sertifikalı broker-bayi olma yolunda adımlar attı.

Eleştirilere Cevap

San Fransisco merkezli firma bu sonbaharda Portland’da bir ofis açacağını duyurduğunda müşterileri bir nefes almış oldu.

Öyle görünüyor ki Coinbase borsası hatalarından dersler çıkarmaya başlamış ve müşteri hizmetleri konusunu öncelikleri arasına almış. Resmi açıklamada:

“Yeni Portland ofisimiz iş odaklı bir çok fonksiyon yürütecek. Sadece bu yıl, müşteri hizmetleri, finans, şikayet, halkla ilişkiler ve teknik destek birimlerinde çalışacak 100 yeni çalışan alımı yapacağız.

Şirket ayrıca, “çeşitli ABD şehirleri” dikkatlice değerlendirilirken -diğer sebeplerin yanı sıra- şehrin yetenekli yerel blockchain toplulukları nedeniyle Portland’ın seçildiğini belirtti.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya