Home Altcoin Altcoin Haber CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Ne Zaman Fiyatlarda Oynamaya Neden Oluyor?

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Ne Zaman Fiyatlarda Oynamaya Neden Oluyor?

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Ne Zaman Fiyatlarda Oynamaya Neden Oluyor?


0
Pozitif açıklamalara ve düzenleme gelişmelerine rağmen kripto para sektörü tarihi zirvelere ulaştığı Aralık 2017’den bu yana aylardır ayıların saldırısı altında. Daha dün 29 Haziran 2018’de Bitcoin bundan aylar önce alım için bekleyenlerin hayallerini süsleyen 6200 Dolar gibi bir fiyatta dahi tutunamadı ve 5800 Dolara kadar düştü. Şu anda Bitcoin Vadeli İşlemlerinde bir kavşakta bulunuyoruz.

29 Haziran 2018 Bitcoin için oldukça oynak bir gün olarak geçti. Tarih oldukça ilginç bir zamana denk geliyordu. Ayın, çeyreğin ve yarıyılın sonu olduğu gibi CME Bitcoin Vadeli işlemlerinin de vade bitiş tarihiydi.

CME Bitcoin vadelileri 18 Aralık 2018 tarihinden yayınlanmıştı. CME Bitcoin vadelilerini 11 Aralık’ta yayınlayan CBOE’den hemen sonra yayınlayan ikinci borsa olmuştu.

O zamanlar Bitcoin fiyatı 19.000 Dolardı ve kripto para sektörünün toplam piyasa hacmi 800 Milyar Dolar seviyesindeydi.

Bitcoin Vadelileri yayınlandığı zaman CME başkanı Leo Melamed şöyle demişti:

“Bu Bitcoin tarihi için oldukça önemli bir an…Biz Bitcoin’i düzenleyeceğiz, ne vahşileştireceğiz ne de daha daha vahşi olmasına sebep olacağız. Biz onu evcilleştirecek ve kuralları ile ticaret yapılan düzenli bir enstruman haline getireceğiz.”

Bitcoin vadeli işlemleri

Bitcoin Vadelileri yayınlandığından bu yana Bitcoin yavaş ve istikrarlı bir düşüş ile tam %70 değer kaybetti. Dünyanın lider kripto parası geçen haftanın büyük çoğunluğunu 5800 Dolarla 6200 Dolar arasında geçirdi. Belki Bitcoin’in yeni bir çıkış trendi için gereken açıklama Bitcoin ETF (Borsa fonları) olacak.

Eğer onaylanırsa 401k ve IRA Fidelity ve Ameriprise Financial’in başvuruları ile başlayacak olan Bitcoin Borsa Fonları (ETF) Bitcoin’in düştüğü yere hızla çıkmasına neden olabilir.

Bitcoin, şu anda her zaman olduğu gibi pazarın lideri konumunda ve son 24 saatte %8’den fazla artış gösterdi. BTC pazar hacmi şu anda 109 Milyar civarında ve son 24 saatte gerçekleşen ticari hacim 4.63 Milyar Dolar seviyesinde.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya