Home Bitcoin Bitcoin Haber CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Sektörü Neden Etkiliyor?

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Sektörü Neden Etkiliyor?

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Sektörü Neden Etkiliyor?


0
Bitcoin, CME Bitcoin vadeli işlemlerde son günü tamamlamasıyla 29 Haziran Cumadan beri ikinci kez 6.000 doların altına düştü.

CME Bitcoin vadeli işlemleri sektörün başının belası!

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri, BTC’yi ikinci defa 6.000 doların altına sürükledi. Cointelegraph’ın fiyat endeksi ve Coin360.io’ya bakıldığında CME Bitcoin vadeli işlemleri, son işlem günlerinde düşüş trendinde olduğu anlaşılıyor.

Cuma gün içinde %4,4’lük düşüşle 5.850dolarda ve aylık %20’nin üzerinde kayıptaydı.

Temel altcoinler de benzer yönde bir seyir izledi. Ethereum %5,6 kayıp ile 1.890 liradan, Ripple ise %6,5’lik düşüşle 2,15 liradan işlem gördü.

Şubat ayındaki kısa süreli 6.000$ seviyesini saymazsak, Bitcoin 24 Hazirandaki hareketiyle 2018 yılında üçüncü kez 6.000$ altı seviyesini test etmiş oldu.

CME Bitcoin vadeli işlemleri döneminin BTC fiyatları üzerindeki etkisi ise iyice belirgin hale gelmiş oldu.

Bitcoin’in fiyatının yükseleceğine inanan Fundstrat Global’dan Tom Lee, benzer şekilde CBOE’nin vadeli işlem son günlerinin de Bitcoin’in fiyatının artmasına engel olduğunu iddia etti.

Mayıs ayında San Francisco Merkez Bankası yayınladığı ekonomi bildirisinde, CME Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasada işlem görmeye başlaması nedeniyle fiyatının 20.000 dolar zirvesinden düşüşüne neden olduğunu ileri sürdü.

Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlara bakıldığında ise Bitcoin’in yükselmesine engel olan asıl suçlu, tahviller üzerinden manipülasyon yapan bankalar. Uranium tahvilleri satan CME için de benzer iddialar dile getirilmişti.

Ne var ki geniş açıyla bakıldığında Bitcoin’nin fiyatının düşüşünde pek çok farklı faktörün halen etkisini sürdürdüğü aşikâr. Bu hafta yayınlanan araştırma verileri, piyasanın manipülasyona uğradığına ilişkin endişeleri giderdi. Buna göre yatırımcılar aldıkları coinleri ellerinde tutma taraftarı.

Kaynak:Singapore Trendings News

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya