Home İnceleme Coin Bu Coin Düşündüğünüzden Çok Daha Büyük Potansiyel Taşıyor

Bu Coin Düşündüğünüzden Çok Daha Büyük Potansiyel Taşıyor

Bu Coin Düşündüğünüzden Çok Daha Büyük Potansiyel Taşıyor


0
Crypto Zombie adlı youtube fenomeninin söyleşisine katılan QLC Chain Pazarlama ve PR Müdürü Toya Zhang program sırasında oldukça dikkat çekici bilgiler verdi. Zhang’a göre QLC Chain yakın zamanda en fazla kazandıran kripto para olmaya aday.

QLC Chain Hakkında

QLC Chain insanları daha şeffaf ve güvenli bir şekilde online olabilecekleri merkeziyetsiz bir ağ servisi sunmayı hedefliyor. Bu yıl itibariyle QLC projesi kendi QLC Chain’inin yayına alıyor. Bugün QLC NEO testnetinde yürüyen WinQ adında kendi DAPP’ine sahip. Bu uygulama şu anda Google Play’de yayında. Bu uygulama ile kendi Wifi ve VPN’inizi para kazanabileceğiniz şekilde paylaşabiliyorsunuz. Hitap ettiği hizmetin genişliğine ve potansiyeline bakılırsa Zhangın en fazla kazandıran kripto para olacak iddiası hiç de boş bir söz gibi gelmiyor.

WinQ

2018 Dünya kupası ile birlikte WinQ 50.000. kullanıcısına ulaşmış durumda. WinQ, kişiden kişiye paylaşım ortamı sunan bir çeşit Wifi ve VPN  pazar yeri konumunda. Ağa katıldığınızda Wifi ve VPN’inizi başkaları ile ağ üzerinden paylaşarak QLC token kazanabiliyorsunuz. Fakat şu anda bu ağ Testnet üzerinden yayın yapıyor ve tam olarak ana ağa geçtiğinde gerçek potansiyelini ortaya çıkaracak.

Uygulamanın IOS versiyonu şu anda test aşamasında ve yakın zamanda yayına  alınacak.

QLC Chain

QLC Chain daha önce Qlink olarak biliniyordu ve daha sonra yeniden markalaşma çalışması ile QLC Chain  adını aldı. Bu yeniden markalaşmanın amacı topluluğun QLC’nin kendi blockchain’ine ve DAPP eko sistemine sahip olacağını anlamalarını sağlamaktı.

QLC çoklu boyut teknolojisini ve çift konsensus modelini kullanacak. Bu DPOS ile kendi Shannon Konsensus modelinin birleşimi ile ortaya çıkan bir onay mekanizması. Bu konsensusun amacı daha adil bir yeniden dağıtım mekanizması oluşturmak. Böylece sistem daha güçsüz nodlara meyilli olacak ve ağı kontrol edecek bir nodun ortaya çıkmasına engel olacak. Bu model halen onay bekliyor ve modelin topluluk tarafından stres testine tabi tutulmasını bekliyor.

QLC chain

QLC Chain ekibi şu anda NEO ekibi ve Onchain ekibi ile yakın çalışıyor. Özellikle Onchain ile karşılıklı işlem yapabilecek şekilde entegrasyon üzerinde çalışıyor. Ekip yıl sonunda kendi kamuya açık blockchain ana ağını yayına almayı planlıyor.

QLC Chain yakın zamanda Montsnets ile ortaklık yaptı ve bir telekom hizmeti başlatmak üzere çalışmalara başladı. Montsnets Çin’de aralarında Alibaba, Baidu, Tencent, China Telekom ve  China Mobil gibi bir çok firmanın olduğu geniş bir kurumsal şirket altyapısına hizmet veriyor.

QLC Chain Düşündüğünüzden Daha Büyük

QLC Chain bir an önce şirketin ve topluluğun odağını WinQ DAPP’dan kendi ana ağına çevirmeyi planlıyor. Şu anda ekip ekip tam zamanlı olarak bütün enerjisiyle kendi ağını inşa etmeye odaklanmış durumda. Gelecek aylarda özellikle Block Lattice adı verilen çok boyutlu kamusal blockchain’i daha fazla duyacağız. Şu anda kripto para sektöründe çok farkında olunmasa da Çin gibi dev bir ülkede bu kadar geniş bir hizmet alanındaki projenin reelde olmasa da kağıt üzerinde çok büyük olduğu ortada. Özellikle Montsnets gibi dev bir firmanın ortaklığı projeye, ekibe, teknolojiye ve tüm vizyona güveni gösteren bir onay olarak görülebilir.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya