Home Bitcoin Bitcoin Haber Allianz Baş Ekonomi Danışmanı: BTC Fiyatı 5,000 Doların Altına Düşerse Alınabilir

Allianz Baş Ekonomi Danışmanı: BTC Fiyatı 5,000 Doların Altına Düşerse Alınabilir

Allianz Baş Ekonomi Danışmanı: BTC Fiyatı 5,000 Doların Altına Düşerse Alınabilir


0
Allianz Baş Ekonomi Danışmanı Mohamed El-Erian, kendisiyle yapılan bir  röportajda, Bitcoin fiyatı 5.000 doların altına düşerse alınabileceğini söyledi. El-Erian, Dünyanın en büyük sigorta firması ve en büyük mali hizmetler gruplarından (Forbes Dergisinin ölçümleri baz alınmıştır )  birisi olan Allianz’da ekonomi alanında önde gelen bir yetkili.

BİTCOİN FİYATI : GEÇMİŞ  ELEŞTİRİLER VE ANALİZ  

Bitcoini bütünüyle  eleştirmese de, el-Erian sıklıkla Bitcoin’in balon doğası üzerine yorumlarda bulundu. Geçtiğimiz 2017 Eylül’ünde CCN,  El-Erian’ın “Bitcoin fiyatı değerini üçe katlayacak” şeklindeki yorumunu haber yapmıştı. Geleneksel bir mali hizmetler yetkilisi olan El-Erian, o sıralarda diğerlerine kıyasla daha ılımlı yaklaşımıyla öne çıkıyordu. JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin için tamamen sahtekarlık tabirini kullanıyordu. Ancak, CCN’in Mayıs 16 daki raporuna göre,  JP morgan bile artık kripto paralar ile ilgili düşüncelerini değiştirmiş durumda

Sağlıklı Düzeltme Şimdi Gerçekleşiyor Olabilir.

CCN’in Aralık 2017 raporuna göre, El-Erian, Bitcoindeki keskin fiyat düşüşünün belirleyici bir an olduğuna inanıyor. Ona göre, bu durumda Bitcoin fiyatı ve kendisi için yapılan ‘saçma -abartılı’ yorumları ya silecek piyasadan ve sağlıklı bir düzeltmeyle devam ederek kurumsal yatırımcıları da  kendine çekecek,  ya da tarihin en büyük menkul balonu olarak tamamen kaybolup gidecek. Ekonomist El-Erian, anlaşılan kendi kozunu oynadı. Sağlıklı düzeltme öyle bir noktaya geliyor ki, El-Erian bile satın almanın doğru olacağına inanıyor. Balon hipotezi artık kafasını meşgul etmiyor gibi.

El-Erian,”blockchain teknolojisinin” kalıcı olduğunu söylüyor. Ancak, ona göre Bitcoin para birimi olmaktan ziyade ticari bir mal haline gelecek, daha çok altın misali bir yatırım değeri olacak. El-Erian, Bitcoinin geleceğine inanmış insanların bir araya geleceği ve bunu sonucu  refah kazanacakları bir temele ulaşılması gerektiğine inanıyor. Anlaşılan o ki, mevcut piyasa çevresi, El-Erian’ın dikkatini çeken bir temel  bulmaya başlamış bile.

Yeni bir Bakış açısı

Kripto para birimlerinin yüksek hızlı dünyasında, mali hizmetler endüstrisinde,  en sağlam kripto eleştirmenlerinde bile etkisini gösteren, olumlu tutum değişimlerinin hızını yakalamak çok zor. Resmi kurumlar ve dev kurumsal yatırım firmaları yavaş hareket etmekle bilinirler.

Bir yıldan kısa bir sürede, bilinen aracı kurumların ve finans şirketlerinin çoğu fikirleri ile 180 yapıp kripto para birimi hareketine katılmaya başladılar. Örneğin, Fidelity Investments ve Goldman Sachs kripto para birimleri için yatırım masaları bile açıyor.

Bitcoin fiyatı içinde bulunduğu, mevcut durgunluğa rağmen, düzeltmenin, Bitcoin fiyatı, 2017 sonundaki çalışmalar sırasında, değerinin doğrulanmadığına inanan kurumlar arasındaki duyarlılığı bile geliştirmekte etkili olmaya başladı.

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya