Home Kriptopara Haber 1000 Kripto Para Projesi Ölü Olarak Kabul Ediliyor

1000 Kripto Para Projesi Ölü Olarak Kabul Ediliyor

1000 Kripto Para Projesi Ölü Olarak Kabul Ediliyor

0


Tüm kripto paralar ve tokenlar sürekli var olacak şekilde oluşturulmuyor. Ancak matematik gösteriyor ki, terk edilen, faaliyeti durduran ve aldatmaca olan forklanmış dijital para birimi ve kripto para projesi düşündüğümüzden çok daha fazla.

1000 Kripto Para Projesi Ölü Olarak Kabul Ediliyor

Dijital para izleme web siteleri olan Coinopsy ve Dead Coins tarafından toplanan verilere göre, tahmini 1.000 kripto para projesi protokollerinde herhangi bir gelişme veya gelecekteki faaliyetlerden yoksun. Ve bunlar kendi aralarında milyarlarca dolarlık BTC ve ETH değerine sahipler.

“Ölü Paralar”

Küresel yasa uygulayıcı meşruiyetlerini belirlemek için yüzlerce coin düzenleyicisini incelemiş olsa da, amatör yatırımcılar temel durum tespiti konusunda genellikle ihmalkarlar ve CryptoMeth, OreoCoin ve Snowballs dahil olmak üzere isimleri alarm zillerini çalmak için yeterli olan coinlere milyon dolarlık yatırım yaptılar.
Kapanma nedenleri, genel çıkışlardan, dolandırıcılıktan, web sitesinin kapatılmasından, pump ve dump için kasıtlı terk edilmiş koddan, hatalı çalışan cüzdanlardan ve proje geliştiricilerinin sözüm ona ölümüne kadar uzanmaktadır.
Bloomberg’in iş piyasası yazarı olan Aaron Brown içgörüsünü şöyle söyledi:

Açıkçası ICO pazarında belirgin bir sahtekarlık ve yutturmaca var. ICO’ların yüzde 80’inin dolandırıcılık yaptığını, yüzde 10’unun da sağlam olmadığını ve para biriktirdikten kısa bir süre sonra başarısız olduğunu gördüm. Kalan yüzde 10’un da büyük bir kısmı muhtemelen başarısız olacaktır.

ICO Dolandırıcılığı Bir Milyar Dolardan Fazla

CCN tarafından Mayıs ayında bildirildiği üzere, Satis Group tarafından yapılan araştırmalar, hileli ICO’ların 2017 yılında 1 milyar doların üzerinde bir artışla sonuçlandığını gösterdi. Bununla beraber analiz edilen 271’in üzerinde şirketin şüpheli operasyonlar, intihal beyaz kağıtlar ve taklit edilen takım üyeleriyle dolu olduğunu ortaya çıkardı.
Grup tarafından yapılan ek araştırmalar, kripto para projelerin yalnızca yüzde 8’lik bir oranının, ICO‘larından sonra saygın borsaya dönüştüğünü gösterdi.
Girişimler, yüksek başarısızlık oranlarından dolayı kötü şöhretliyken, blockchain faaliyetleri başarısız yatırımlar konusunda piyasa ortalamasından daha kötü performans gösterdi. CB Insights tarafından hazırlanan Ekim 2017 raporunda, blockchain teknoloji girişimlerinin sadece yüzde 28’inin başlangıç fonunun ikinci turuna ilerleyebildiği belirtildi. Bu oran geleneksel işletmelerde ise yüzde 46 civarında.
CB Insights’taki analist Arieh Levi “Ben henüz katil uygulamayı bulduğumuzu sanmıyorum,” dedi. “Birçok proje denenmiş gibi görünüyor, ancak spekülatör ve tüccarların ötesinde blockchain protokolü kullanıcısı çok değil.”
Ancak, bu zorlu durumlarda, bir startup kendi markasını kurmayı amaçlar. Güney Afrika merkezli CoinJanitor, piyasa değeri 50.000 dolardan daha az olan terk edilmiş projeleri araştırıyor. Bu terk edilmiş projelerin kod sorunlarını düzeltmeye çalışırken tokenları kendi para birimine takas etmeye uğraşıyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial