Ripple gelecekte ne olur? Bugünlerde üzerindeki dava ve SEC baskılarına rağmen Ripple’ın geleceği en çok merak edilen konulardan biri. Bu konuda açıklama yapan Ripple’n en büyük destekçilerinden SBI Holding CEO’su Yoshitaka Kitao Japon Blockchain konferansında Ripple’ın global bir standart olacağı konusunda emin olduğunu söyledi.

Ripple Gelecekte Ne Olur?

Blockchain konferansına katılan SBI Holding CEO’su Ripple ile ilgili beklentilerine dair açıklamalarda bulundu. Kitao;

”XRP kullanmak dünyayı daha etkili ve verimli hale getirecek. Ben Ripple’ın bir dünya standardı olacağına inanıyorum” dedi.

Ripple gelecekte ne olur koinmedya.com

Japonya’nın en büyük blockchain konferanslarından biri olan Japonya Blockchain Konferansı’nda misafir konuşmacı olarak katılan Kitao 100 farklı şirketin 10.000’den fazla ziyaretçinin katıldığı konferansta Ripple hakkında oldukça iddialı açıklamalar yaptı. Konferans Global Blockchain Konseyi ve Tokyo Uluslararası Forum ortaklığında düzenlendi.

Hatırlarsanız SBI Holding şu anda Ripple ile ortaklık yapıyor. Holding yakın zamanda XRP altyapısı kullanan kendi kripto parasını da yayına aldı. Bir plarform kuran Holding yakın zamanda bu platformda Ripple ve diğer kripto paraları da listeleyecek. SBI Holding’in kurduğu borsa şu anda test aşamasında ve sınırlı sayıda kullanıcıya ve kripto paraya açık.

Kripto Para Sektöründe Önemli Gelişmeler

Ripple gelecekte ne olur koinmedya.com
Ripple gelecekte ne olur koinmedya.com

Bugünlerde kripto para sektöründe ilginç gelişmeler yaşanıyor. Her ne kadar sektör fiyat anlamında kan kaybetse de Facebook’un kripto para sektörüne yönelik sıkı reklam yasağını gevşetmesi oldukça dikkat çekici bir adım.

Son dönemlerde SBI grubu özellikle Ripple ile ilgili büyük beklentileri ile gündeme geliyordu. Yine bu çerçevede kendi kripto para borsasını yakın dönemde yayına aldı. Kurdukları borsada Ripple’ı Japon Yen’i ile değiştirilebilecek şekilde sunan Holding’in borsasının yaz sonuna kadar oldukça iddialı olacağına dair bilgiler geliyor.

Bununla birlikte diğer tüm kripto paralar gibi Ripple’ın fiyatı da ayı trendinden olumsuz etkilenmiş durumda. Ripple bu düşüş trendlerine karşı güçlü bir duruş sergileyemedi bugüne kadar. Son bir kaç haftada %24 oranında değer kaybeden Ripple’ın üzerinde oldukça güçlü bir SEC ve hukuk baskısı var. Herkes merak içinde ”Ripple gelecekte ne olur” diye soruyor. Ripple’ın geleceği oldukça parlak görünüyor. Fakat arada bir olumsuz mahkeme yada SEC kararı ile büyük bir darbe yemesi bu parlak geleceği bir süre karartabilir.