Home Altcoin Altcoin Haber Bitcoin Vadeli İşlemler BTC Fiyatını Baskı Altında Tutuyor, Uzun Süre Yüksek Dalgalanma Beklenmiyor

Bitcoin Vadeli İşlemler BTC Fiyatını Baskı Altında Tutuyor, Uzun Süre Yüksek Dalgalanma Beklenmiyor

Bitcoin Vadeli İşlemler BTC Fiyatını Baskı Altında Tutuyor, Uzun Süre Yüksek Dalgalanma Beklenmiyor

0
Gözde kripto para birimi Bitcoin’in yükselişi Bitcoin vadeli işlemler baskısı altına alındı bir şekilde. Artık ani çıkışlar yaşamayan Bitcoin fiyatları bu ortamda durağanlaşacak gibi görünüyor. Bakalım nereye kadar gidecek bu durum?

Bitcoin Vadeli İşlemler Piyasaya Nasıl Etki Ediyor?

Piyasalar böyle kötü bir durumdayken, ekonomistler bize Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yakında zirve yapacağını söylese havalara uçarız.

Ancak bugün, Bitcoin.com’dan gelen bir raporda, Japon ekonomist Yukio Noguchi’nin, Diamond Weekly dergisine verdiği bir röportajda Bitcoin vadeli işlemler sonrasında BTC‘nin bir daha asla dalgalanmayacağını anlatılıyor. Keşke  bir Bitcoin dalgası olsa dediğimiz şu zamanlarda, bunun gerçekleşmesi pek  de olası görünmüyor.

Rapora göre :

Noguchi,  vadeli işlemlerin piyasaya sürülmesinin, Bitcoin’in  fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü savunuyor. Bu yıl, Ocak ayında Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün nedeninin, Bitcoin vadeliler işlemler’i satışlarının başlangıcı olduğu konusunda oldukça emin konuşuyor.

Bitcoin fiyatları başlangıçta bir balondu aslında ancak şimdi normal değerlere dönüşmeye başladı. Bir raporda, San Francisco Federal Bankasının da, Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinin, fiyat düşüşüne neden olduğunu ileri sürdüğünden bahsediliyordu. Ayrıca, piyasa, Bitcoin vadelileri kısa sürede satmanın mümkün olacağı ve fiyatların düşmesine katkıda bulunacağı bir duruma doğru ilerliyor.

Ancak çok ilginç bir şekilde, Noguchi bunun uzun vadede çok yarar getireceği iddiasında da bulunuyor. Aslında, bu durum  kripto paranın kabullenilmesini isteyenlerin toplulukların i yansıttığı bir duygu.

Dalgalanmalar (surge)  volatilitenin çok doğal bir parçası ve normal bir insanın kripto parayı benimsemesini zorlaştırıyor, sonuç olarak da Bitcoin’i bu tür insanlar için itici hale getiriyor.

Buradaki bir diğer problem de,  surge kelimesinin tanımı. Hangi noktada Bitcoin’in fiyatı yükselir ve bir surge ( dalgalanma) ya dönüşür? Raporda Noguchi, Bitcoin vadeli işlemler, Bitcoin’in gelecekteki fiyatlarını, istikrarlı bir yükselişle bir defada  %5 civarında sınırlayacağını düşündüğünü mü söylüyor?

Ya da uzun vadede bile olsa, büyük kapsamlı fiyat değişikliği olarak surge’e mi gönderme yapıyor?

Tanımlaması çok zor bir durum ve bu bağlamda Noguchi  kesin bir tanım ortaya konsa bunun çok yararını görebilir .  Her şekilde de Bitcoin’in dalgalanıp dalgalanmayacağını (surge) ya da ne zaman tekrar dalgalanacağını asla bilemeyiz.

Aslında, Bitcoin vadeli işlemler yatırımları çok büyük bir şekilde etkiliyor ve ayrıca  her halükarda volatilite durağanlaşacak ve benimseme durumları daha gerçekçi olacak.  Ancak piyasalar bu konuda hala olgunlaşmış değil

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial