Home Altcoin Altcoin Haber 300 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Gönderim Ücreti Sadece …!

300 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Gönderim Ücreti Sadece …!

300 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Gönderim Ücreti Sadece …!


0
Kripto para birimleri, önemli sayıda girişimci ve kurumun masrafları azaltmasına ve ödemeleri çok kolay bir şekilde göndermesine ve almasına yardımcı oluyor. 0,04 ABD Doları değerinde olan 675 Satoshi’yi bitcoin gönderim ücreti olarak ödeyen belirli bir cüzdan değerini 48.500.188 BTC’ye taşıdı.

300 milyon Dolar Değerinde Bitcoin Gönderim Ücreti Sadece 4 cent!

Bitcoin gönderim ücreti her zaman sorun teşkil etmiştir. Bu hesabın arkasındakiler, blockchain vasıtasıyla ve 4 cent ücret Bitcoin gönderim ücreti ödeyerek sadece birkaç dakika içinde 300 milyon dolar (şuan ki fiyatı 285 milyon dolar) gönderebildiler. Eğer düzenli olarak yapılan transferlerle karşılaştırırsak bu çok umut verici bir gelişme. Ayrıca hem daha ucuz, hızlı ve daha güvenli.

Bu tür işlemler kripto para birimleri için iyi bir işaret olarak kabul edilebilir. Finansal işlemler bazen yeterince verimli olmayabilir. Ancak kripto para birimleri kullanmak maliyetleri azaltabilir ve sektörü daha kârlı hale getirebilir. Böylece işletmeler ve müşteriler için maliyetleri azaltılmış olur.

SegWit uygulamasının herhangi bir kullanıcı tarafından ödenen rutin ücretlerin  azaltılmasına yardımcı olduğunu göstermesi önemlidir. Ayrıca, bitcoin program geliştiricileri Yıldırım Ağı (Lightning Network) adıyla bilinen ikinci bir katman ölçeklendirme çözümünü sisteme uygulamak için çalışıyor. Bu yazılım sayesinde, kullanıcıların yaşadığı ücret ve işlem sürelerini daha da azaltmak mümkün olacaktır..

Yıldırım Ağı (LN)‘nın şuan için var olan problemi ise, büyük miktarda parayla başa çıkamamasıdır. Şimdilik, tüm ağ ne yazık ki sadece 26 BTC üzerinde işlem yapabiliyor ki bu miktar gerçekten oldukça az.

Nisan ayında önemli bir Litecoin sahibi, LTC’ye 99 milyon dolar aktardı. İlginç olan şey  0,4 sent gibi komik bir rakam ödemesi ve transferin gerçekleşmesi hadisesinin sadece 2,5 dakika sürmesiydi. Şu anda, işlemlerde yer alan tarafların kimliği ise bilinmemektedir.

Aslına bakarsanız, Litecoin subreddit bu işlemden oldukça memnun kaldı. Reddit kullanıcısı b30 şunları yazdı:

“Burada 99 milyon dolarlık işlemin sadece 0,40 ABD dolarına mal olduğu ve 2,5 dakikanın sürdüğü görülüyor. Bu gerçekten inanılmaz bir olay! ”

Bitcoin’in toplumsal kabülünün önündeki üç tane önemli sorun vardı.

Bunlar:

  1. Bitcoin gönderim süresi
  2. Bitcoin gönderim üçreti.
  3. Bitcoin’in ölçeklenmesi sorunu

Bitcoin gönderim süresi ile ücreti, Ligthning Network ile aşılmış görünüyor. Geriye  sadece ölçeklenmesi kaldı. Bu başarıldığında Bitcoin’i hiç bir şey tutamaz!

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya