Home Kriptopara Haber Hukuki Haber Kripto Paralar İsviçre Alplerinde Saklanabilecek

Kripto Paralar İsviçre Alplerinde Saklanabilecek

Kripto Paralar İsviçre Alplerinde Saklanabilecek

0
İsviçre Alpleri: Askeri dereceli bir sığınak, zengin kripto para yatırımcılarının coinlerini güvenli bir şekilde depolamasına izin vermek için kapılarını açtı. Operasyonu dijital varlıklar için bir çeşit İsviçre banka hesabı olarak düşünün.

Kripto Paralar İsviçre Alplerinde Daha Güvende

İsviçre dolaşımda olan fiziksel paralar için uzun zamandır Dünya üzerindeki en güvenli liman. Swiss Crypto Vault (İsviçre Kripto Mahzeni) isimli firma artık kripto paralar için de  İsviçre’yi güvenli yapmak istiyor. İsviçre Alplerindeki metruk askeri sığınıklara serverlarını yerleştirip ek güvenlik katmanları ile sistemlerini güvenli hale getirdiler. Üst düzey yatırımcılar için kripto paralar İsviçre Alplerinde güvende diyebiliriz

Ayrıca mahzenlerde işlemleri yürütmek için bankacılık lisansına da ihtiyaç yok. Geleneksel bankalar bu varlıkları tutmayı reddettiği için mahzenler kendilerini coinlerin özel bankası olarak konumlandırmış durumda. Mahzen “ultra yüksek net değerli birey” olarak tanımlanan üst kesim yatırımcılardan gelen talebin günden güne arttığını belirtti. Daha önce hackerlerın hedefinde olan büyük miktardaki kripto paraların ve hedge fonların da Mahzen’in müşterilerinden olduğu biliniyor.

Kripto varlık sahipleri için en önemli konu hiç şüphesiz güvenlik. Sorun yalnızca kripto paraların borsalardan ve e-cüzdanlardan hacklenmesi de değil. Geçmişte hırsızlar kripto para sahiplerinin evlerine zorla girip kripto paraların depolandığı borsa hesaplarını ve özel anahtarlarını silah zoruyla aldıkları da biliniyor.

Mahzen –ve başka bir askeri sığınaktan aynı hizmeti veren rakip firma Xapo- benzeri firmalar ICO’lar üzerinden blockchain tabanlı girişim şirketlerine yatırım yapmak isteyen kurumlar ve sayıları günden güne artan ultra yüksek net değerli bireylere hizmet veriyor.

Yeni teknolojilerin modellenmesinde ya da sadece getiri amaçlı ticaret yapmak için kullanılabilecek tokenler sunarak piyasadan fon toplayan ICO’lar, kripto para endüstrisi için büyük bir itici güçtür. Kitle fonlaması yöntemi, yılın ilk üç ayında 6,3 milyar $’a yükselerek, 2017 yılının tamamı için biriken toplamı kolayca geride bıraktı. Uzmanlara göre bu fonların %80’inden fazlası ultra yüksek net değerli bireyden ve profesyonel yatırımcılardan geliyor.

Swiss Crypto Vault Tek Değil

İsviçre’nin kripto-dostu bir ülke olarak ünü, serverlarını kimsenin bilmediği gizli bir askeri sığınağa konumlandıran İsviçre Kripto Mahzeni firması önderliğindeki girişimlerle daha artıyor. Kullanıcılar, özel bir ağ portalı yardımıyla Dünya’nın her yerinden varlıklarına erişme ve kripto paralarını çekme hakkına sahipler.

Böyle sığınaklarda hizmet veren firmaların çoğu gibi Mahzen de kullanıcı güvenliği için ek güvenlik katmanına ihtiyaç duyar. Bu katman para çekme işlemi sırasında eş zamanlı olarak üçüncü parti bir aracı vasıtasıyla güvenliği sağlar. Bu bankalarda birden çok sahibi olan paraların çekilmesi için aynı anda herbirinin rızası olması durumuyla benzerlik taşır. Para çekme emrini hem kullanıcı hem de üçüncü parti güvenlik katmanı tarafından onaylanmalıdır.

Swiss Crypto Vault, Zug tabanlı kripto finansal hizmetler şirketi Bitcoin Suisse ile Alp mahzenlerinde değerli metaller, sanat eserleri ve diğer değerli eşyaların saklandığı bir şirket olan Swiss Gold Safe’nin ortak girişimi bir firma. Müşteriler şimdilik Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Litecoin, Ethereum, ve tüm ERC20/233 tokenlerini burada muhafaza edebiliyorlar. Firma ilerde seçenekleri geliştirmeyi planlıyor.

İsviçre Kripto Mahzeni firması her ne kadar kendilerinin eşi benzeri görülmemiş bir sistem kurduklarını iddia etse de benzer firmalar benzer hizmetleri vermekteydi. Zug-tabanlı Crypto Storage (Kripto Depolama) ve devlet destekli telekom firması Swisscom bunlardan yalnızca ikisi. Yeni oluşturulan Swisscom blockchain departmanı donanım üreticileri ve yazılımcılardan müteşekkil ekibiyle büyük yatırımcılarına güvenli depolama imkanı sağlıyor.

Swisscom Blockchain Departmanı Başkanı Daniel Haudenschild şöyle konuştu

“İnsanlar artık tokenlere milyonlar yatırıyorlar. Miktarlar arttıkça geleneksel depolama yöntemleri yetersiz kalacaktır. Yeni yöntemlere ihtiyaç var ve bu açığı doldurmaya da biz talibiz.”

Sektörün Dünya üzerinde ciddi güvenlik riskleriyle karşılaştığı şu dönemlerde en azından bir kısım kripto paralar İsviçre Alplerinde güvenlik altında diyebiliriz.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial