Home Bitcoin Bitcoin Haber Blockchain Balon Ancak Bitcoin Müthiş: Steve Wozniak

Blockchain Balon Ancak Bitcoin Müthiş: Steve Wozniak

Blockchain Balon Ancak Bitcoin Müthiş: Steve Wozniak


0
Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Blockchain’in 90lı yılların sonlarında 2000li yılların başında meydana gelen dot.com balonu gibi olacağını iddia ediyor. Dünyanın en büyük şirketinin kurucu ortaklarından Steve Wozniak, internetin gelişmesiyle birlikte buna eşlik eden dotcom balonu ile blockchain endüstrisi arasında benzerlik gördüğünü ifade etti.

Blockchain Balon Ancak Bitcoin Müthiş

‘Blockchain balon’ bu ifade, Steve Jobs‘la birlikte Apple Bilgisayar şirketini kuran  Steve Wozniak’a ait. 

WozniakSalı günü New York’taki NEX teknoloji konferansında sahneye çıktı ve toplumdaki genel kabulun aksine blockchain balon olduğunu söyledi.

Son zamanlarda, bitcoin’in dünya çapında küresel para haline gelmesini umduğunu söyleyen Wozniak, konferansa yaptığı açıklamada, blockchain teknolojisinin başta sosyal ağlar olmak üzere çok sayıda sektörü baştan başa değiştirme potansiyeli olduğunu ifade etti. Ancak mevcut birçok blockchain girişiminin batacağını belirtti. Ve sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi baktığınızda, her şeyin İnternet ürünü olduğunu görüyoruz. Blockchain sektörü henüz daha bebeklik aşamasında ve sektörün oturması için kesinlikle zamana ihtiyacı var. Projeniz mükemmel olabilir ama uzun vadeli planlar yapmalısınız. Ne kadar iyi bir sprinter olursanız olun eğer kendinizi maratona ayarlamamışsanız kesinlikle başarısız olacaksınız“ dedi.

Wozniak, özellikle bitcoin ve etherum taraftarı- ilkini dijital altın ,ikincisini  ise “Geleceğin Apple‘ı ” olarak görüyor.

Matematiksel olarak tanımlanmış, belirli bir miktarda bitcoin var ve en önemlisi arkasında insanlar yada şirketler yok! Kimseye ait değil ama herkese ait!

Wozniak şöyle devam etti.

“Bana göre Bitcoin tamamen doğal ve doğaya ait bir şey tüm insan icatlarından daha önemlidir.

Wozniak, hem Bitcoin’e hemde Ethereum’a erken yatırım yaptı. Bununla birlikte, aylar önce tuttuğu kripto paralarını sattı ve geçen yılın boğa piyasasında önemli kârlar elde etti.

“Aniden piyasa fena düştü, sonra resmen gökyüzüne doğru yol aldı. Korktum ve bir bitcoin dışında tüm kripto paralarımı sattım.” dedi

Tüm coin’lerini sattıktan sonra bile Wozniak, Bitcoin’in müthiş olduğunu belirtiyor. Çünkü tüm kopyalarına göre Bitcoin tamamen merkeziyetsiz olduğunu vurguluyor.

Peki sizce, blockchain balon mu? Bu konuda düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Ayrıca şu habere de bakmak isteyebilirsiniz:

Apple’ın Kurucularından Steve Wozniak; ”Ethereum Geleceğin Apple’ı Olabilir”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya