Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin’in En Dip Yaptığı Dönemlerde Yatırım Yapmış Olsaydınız Kazancınız Ne Olurdu?

Bitcoin’in En Dip Yaptığı Dönemlerde Yatırım Yapmış Olsaydınız Kazancınız Ne Olurdu?

Bitcoin’in En Dip Yaptığı Dönemlerde Yatırım Yapmış Olsaydınız  Kazancınız Ne Olurdu?


0
Bitcoin fiyat dalgalanmalarıyla epey ün yapmış durumda.- ancak fiyat düşüşünden sonra yatırım yapanlar kazançlı çıkabilir mi? Bitcoin’in  en dip yaptığı, üç defa ani düşüş yaşamasından sonra yatırım yapanlar ne gibi kazanç sağlayabilirler? Bu konuda bir araştırma yaptık.

Bitcoin’in En Dip Yaptığı Düşüşleri Aslında Bir Kazanç Mı?

Bitcoin hakkında,şu kısacık geçmişinde,300 defa neredeyse yok olacak diye tahminlerde bulunuldu.   Her defasında da, bu rakipsiz kripto para birimi, yeni  ve daha yüksek zirvelere tırmanmak için geri döndü. Yakın gelecekte. Bitcoin’in ne tarafa doğru gideceği konusunda,çok küçük bir güvence varsa da, kısa tarihi bu orijinal kripto para biriminin geçmişte  tekrar ve tekrar kazandığını gösteriyor. Yakın zamanda ki fiyat baskıları şu soruyu gündeme getiriyor.  Bitcoin’in  en dip yaptığı üç kere çok hızlı düşüş yaşamasından sonra yatırım yapmış olsaydınız, ne yapardınız?

2012

2012’de  Bitcoin  ilk önemli fiyat düşüşünü yaşadı. Ağustos’un 17’sinden 19’una kadar,16 doların üzerinde işlem görürken 7 dolara düştü. Bu ilk taklanın, Bitcoin’in ilk kullanıcısı Priateat40’ın Bitcoin ödemelerini almama kararının tarihsel sonucu olduğuna hükmedildi.  Eğer Bitcoin’e o kadar erken yatırım  yapmış olsaydınız, ilk Bitcoin milyonerlerinden birisi  olma şansını yakalamış olacaktınız-Ağustos’un 19’unda 1 dolarlık bir yatırımla  125 Bitcoinininiz olacaktı ve bu da bugün için 779. 213.8  dolar demek. Nasıl bir sonuç ama, değil mi?

2013

Nisan 2013 de ki üç günlük süre boyunca. Bitcoin’in fiyatı aniden 259 dolardan 45 dolara düştü- %83 bir kayıpla.  Bunun, aniden oluşan aşırı medya ilgisinden kaynaklandığı düşünüldü ve olay dalgalanan bir değer olarak Bitcoin’i çevreleyen ilk ve en çok dikkat çeken  iddiaları ön plana çıkardı.  Buna rağmen riski göze almaya karar vermiş olsaydınız. Bugün ne kadar kazanmış olacaktınız?

12 Nisan 2013’te bir dolarlık bir yatırım için, 8.55 Bitcoin alabilecektiniz ve bugünkü değeri 53, 279,6 dolar olacaktı. Bu da 52.279.6 kar elde ettiniz demek.

 2015

2013’ün sonlarından 2015’e kadar olan zaman Bitcoin’in ilk sürüncemeli ayı piyasasıydı ve 411 gün sürdü.  Mt Gox yıkımının sonucu olaraki Bitcoin’in fiyatı 1.163 dolardan büyük bir hızla 152 dolara düşütü. Bu da -%87 lik bir kayıp demek. Mt Gox o sıralar en büyük ve en dikkat çekici Kripto para borsasıydı ama eğer Bitcoin’e 1.000 dolarlık bir dalış yapmış olsaydınız bugün elinizde 5.61 Bitcoin olacaktı. Toplamda bugünkü miktarı 35,001,2  dolar olacaktı- bu da size +34,001,2 kar getirecekti,  % 3.400.1’lük bir yatırımın karşılığı olarak.

Görüldüğü gibi  tarihsel süreci içinde Bitcoin’in Dip yaptığı her dönem yatırımcısına büyük kazançlar sağladı.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya