Home Altcoin Altcoin Haber Yahoo Finans Kripto Paraları Listeleyecek! Ama hangilerini?

Yahoo Finans Kripto Paraları Listeleyecek! Ama hangilerini?

Yahoo Finans Kripto Paraları Listeleyecek! Ama hangilerini?

0
Dijital para kaynakları trend olduğu için, Yahoo! finans bir anonim şirketi olarak seçkin finansal stoklar, ‘konvansiyonel stoklar ve dijital para birimi değişimlerini kendisi kurmaya başladı. Aslında bu, Bitcoin ve finans dünyasında gelişmiş parasal formların ögelerini standartlaştırmak için bir yaklaşım olarak değerlendiriliyor.


Yahoo Finans Kripto Paraları Listeleyecek! Peki bunlar hangileri?

Yahoo Finans Kripto Para
Yahoo Finans Kripto Para

Yahoo Finans kripto paralarla ilgilenmeye başladı. Yahoo! Finans yetkilileri Alexis Christoforous ve Jared Blikre, Jack Ma‘nın Ant Financial’in işlemleri kolaylaştırmak için blockchain kullanacağını duyurmasından sonra bitcoin ve kripto para piyasasına olan tutumlarını gözden geçirmek zorunda kaldılar.

Yahoo! Finans, Yahoo’nun devasa şiketinin sadece bir parçasını oluşturan bir medya mülküdür. Şirkete hisse senedi beyanları, resmi beyanlar, para ile ilgili raporlar dâhil olmak üzere bütçe haberleri, bitcoin hakkında bilgi ve analiz olmak üzere birçok konuda veri sağlar. Bütün bunların yanı sıra en son hafta da Federal Rezerv Ekonomik Verileri [FRED] veri tabanına dört kripto para birimi formu daha eklendi.

Federal Rezerv Ekonomik Verileri [FRED] ise, Saint Louis Federal Rezerv Bankasının Araştırma bölümü tarafından yürütülen ve 81 kaynaktan, 500 binden fazla ekonomik zaman serisine sahip bir veri tabanıdır. Bu veriler, grafik ve metin biçiminde görüntülenebilir veya bir veri tabanına, elektronik tabloya aktarılabilir ve mobil cihazlar tarafından görüntülenebilir.

FRED faaliyet alanı gerçekten çok geniş. Kapsama alanı içine aldığı alanlardan bazıları şunlardır: Bankacılık, tüketici fiyatı endeksleri, istihdam ve nüfus, döviz kuru, gayri safi yurtiçi hâsıla, faiz oranları, parasal büyüklükler, üretici fiyat endeksleri, rezervler ve para tabanı, ABD ticareti ve uluslararası işlemleri ve ABD finansal verileri.

Yahoo Finans kripto para birimlerini bu veri tabanına eklenmesi ve finansal göstergeleri için en saygın kaynaklardan biri olması, sektörün başı çeken ajansları ve yetkilileri tarafından çokça dile getirilmesi nedeniyle dikkat çekicidir.

Basın dikkat çeken olayı şu şekilde duyurdu:

“Yahoo Finance, Bitcoin [BTC], Ripple [XRP], Ethereum [ETH], Bitcoin Cash [BTC], Tron [TRX], Litecoin [LTC], Stellar Lumens [XLM] ve daha fazlasını!”

Yahoo Finans kripto para birimini veri tabanına almasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu gelişmenin, kripto para sektörünün geleceği adına bir umut taşıdığını düşünüyor musunuz?

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial