Home Bitcoin Bitcoin Haber Kripto Para Fonu Yöneticisi: Henüz Bitcoin (BTC) Dibi Görmedi!

Kripto Para Fonu Yöneticisi: Henüz Bitcoin (BTC) Dibi Görmedi!

Kripto Para Fonu Yöneticisi: Henüz Bitcoin (BTC) Dibi Görmedi!

0
Bitcoin 5.770 Dolar ile gördüğü dip seviyesinden yaşadığı sıçrama kısa ömürlü müydü? Fiyatlar düzeltme yapmaya devam edecek mi? Kripto para fonu yöneticisi Bogart’a göre Henüz Bitcoin (BTC) Dibi Görmedi

Bitcoin (BTC) Dibi Gördü Mü

Bitcoin’de yaşanan ayı piyasasından bir türlü çıkamıyoruz. Fiyatlar her dibi gördükçe ani sıçramalar yapıyor ama bir kaç gün içerisinde aldıklarını da geri veriyor. Çoğu uzman fiyatların biraz daha gevşeyeceğini ama bu gevşemenin geçici olacağını düşünüyor. Uzmanlar Bitcoin’den umudunu hala kesmiş değil, yakın vadede sağlam bir yatırım olmaya devam edeceğini düşünüyorlar. Lakin uyarmakta fayda var Henüz Bitcoin (BTC) Dibi Görmedi

CNBC’deki Fast Money programında Melissa Lee’ye konuşan, Spencer Bogart da onlardan biri. Blockchain Capital ortaklarından olan Spencer Bogart Bitcoin’in bırakın alım yönünde sinyal verdiğini “alım çığlığı” attığını söyledi. Ama önümüzdeki birkaç ay içerisinde düşüşlerin devam edeceğini çünkü sektöre 2017’de giren kripto fonların 1 yıllık vadelerinin dolmak üzere olduğunu belirtti.

Tüm bunlara rağmen Bitcoin’in kripto para evrenindeki en güvenilir yatırım aracı olarak kalmaya devam ettiğini söyledi bu düşüncesini de şekilde gerekçelendirdi.

  • Rakiplerine göre üstün farkındalılık konumu
  • Küresel mevcudiyeti
  • Anlaşılabilir hedefleri olması
  • SEC kısıtlamalarından azade olması

Kötü günler geçtiğinde bu özelliklere sahip olan Bitcoin mutlaka yıldız gibi parlayacaktır.

Ne Olacak Bu Bitcoin’in Hali

25 Haziran 2018 Pazartesi günü Bitcoin $6,000’ın altından $6,200 seviyelerine sıçradı. Acaba beklenen yükseliş dalgası geldi mi yönündeki umutlar grafiğin yavaş yavaş aşağı yönlü hareket etmesiyle sona erdi.

Bogart’ın öngörüsüne göre henüz Bitcoin (BTC) dibi görmedi. Kısa vadede düşük eğilimi öngörülebilir. Yani önümüzdeki haftalarda kripto fonların geri çekilecek olması yüzünden satış baskısı gözlemlenebilir. Bu fonlar 2017’nin aşırı yoğunluklu boğa ortamının büyüsüne kapılıp sektöre girmişlerdi. Şu an büyük kısmı zararına da olsa çıkış yapacaklar.

Sözlerine şöyle devam etti

“2017 yazında 100-300 adet büyük kripto fonu sisteme giriş yaptı. Ve artık ne yazık ki 1 yıllık vade süreleri dolduğu için sistemden ayrılacaklar. Onların sektörden çekilmesi Bitcoin fiyatlarını yeni dip değerlere düşürecek ve bu dip seviyeler yeni kripto fonların büyük iştahla sisteme girmesine sebep olacak. İşte bu yüzden orta vadede Bitcoin çok değerlenecek”

Kendisini “süper boğa” olarak tanımladığını söyleyen Bogart yatırımcıların illa ki en dip noktayı yakalamaya çalışmamalarını bulundukları seviyeden alım yapmalarını tavsiye etti. Bu şekilde hem fırsatı kaçırmamış olurlar hem de ortalam bir kâr ederler diyor.

Yan departmandan Brian Kelly $5,900 baz fiyatın mevcut şartlarda birçok yatırımcının alım firsatı için beklediği değer olabileceğini söylüyor. Çünkü bu değer şuan Bitcoin blockchaininde madencilik yapma maliyetine eşit. Fiyatların bu değerin üzerinde kalması madenciler için hayati öneme haiz.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial