Home Altcoin Altcoin Haber Jack Ma, Bitcoin Balon Olabilir. Bu Açıklamalar İle Pozisyon mu Alınıyor?

Jack Ma, Bitcoin Balon Olabilir. Bu Açıklamalar İle Pozisyon mu Alınıyor?

Jack Ma, Bitcoin Balon Olabilir. Bu Açıklamalar İle Pozisyon mu Alınıyor?


0
Jack Ma, Bitcoin balon olabilir, dedi. Bu şekilde ki açıklamalara daima şüpheyle yaklaştık. Kendisine ait Ant finans firması, pazartesi günü Filipinler ve Hong Kong arasında blockchain üzerine kurulmuş, para transferini gerçekleştirirken, milyarder Jack Ma,  dengesiz kripto paralar için uyarılarını yineleyerek, Bitcoin için şişirilmiş bir balon olduğunu söyledi.

  Jack Ma, Bitcoin Şişirilmiş Bir Balon Olabilir.

Alibaba Group Holding Ltd.’nin kurucusu ve başkanı olarak Jack Ma, bitcoin uygulamasının üzerine kurulduğu merkeziyetçi olmayan kayıtları göklere çıkarttı. Ama bir yandan da kripto paranın kendisinin de gözü dönmüş kişilerin spekülasyonlarının kurbanı olabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Ma, bitcoin için bir balon olma olasılığını da gündeme getirdi.

Ma, Ant Finans’ın, Filipinlerdeki Globe Telekom Inc. ile başlattığı, Standart Chartered PLc and GCash ile yürütülen, blockchain temelli para havale sistemini resmi olarak piyasaya sürdü. Hemen sonra bu açıklamalarda bulundu.

Düzenleyici kişilerin aşırı hassasiyetinden ortaya çıkan dalgalanmaya, hatta iş adamları ve global bankerlerin, finansal kapasitesi hakkında sorgulamalarda bulunmalarına da dikkati çekti. Bitcoin  az biraz iyileşmenin ardından Pazar günü bir 2018 düşüşü yaşadı.

Evlerine düzenli para gönderen, Filipinli işçiler ve yerli yardımcılarının yaşadığı eski İngiliz kolonisinde gazetecilere konuştu. Ma “Blockchain teknolojisi, insanların hayal edemeyeceği bir yönde dünyayı değiştirme kapasitesine sahiptir. Ancak bitcoin bir balon da olabilir” dedi.

Dünyanın global finans ve yatırım liderleri tarafından desteklenen ve Ali Baba’nın bir şubesi olan Ant Finans, Çin’in şüpheli yardım faaliyetlerini temizlemek için uzun süredir blockchain teknolojisini keşfetmiş durumda.

 

Jack Ma, Bitcoin balon

 

Jack Ma, MoneyGram’ı Satın Almak İstedi.

Ancak havale hizmetleri, blockchain teknolojisini yaygın finans işlemlerinde  kullanarak, bu internet devinin ilk anlarına dikkat çekmiş oldular. Pazartesi günü, Ma ayrıca, geleneksel bankacılık endüstrisine saldırılarda bulundu. Denizaşırı ülkelere yapılan ödemelerde fahiş fiyatlar aldıklarını söyledi. MoneyGram International Inc, şirketini satın almak isteyen ancak engellenen Ant Finans, şimdi daha iyi şeyler yapmak istiyor. Blockchain üzerinden yaptığı havaleleri, yalnız Filipin ve Hong Kong arasında olmaktan çıkarıp yaygınlaştırmak istiyor.  Ma bu konuda daha fazla detaya girmedi.

Geleneksel finans kurumları insanların %20’sine hizmet veriyor ama ,% 80 de kar yapıyor. Yeni finans kurumları insanların %80’ine hizmet vermeli ve %20 kar yapmalı” dedi Ma.

Jack Ma, Bitcoin balon dedi, ancak Bitcoin defalarca bu testlerden geçti. Ve daha soğuk kışlar gördü. Bu yorumlar son derece şüpheci açıklamalar olmaktan öteye gitmeyecek. Bitcoin sadece çok hırçın ve birazda yaramaz bir çocuk gibi düşer de kalkar da..Kendi doğası içinde yolunu keşfedecektir.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya