Home Altcoin Altcoin Haber Güney Kore Kripto Para Borsasında Skandal!!

Güney Kore Kripto Para Borsasında Skandal!!

Güney Kore Kripto Para Borsasında Skandal!!


0
Güney Kore kripto para borsası Bitkoex’te sdankal! Ülkenin ana medya kuruluşu Hani, Pazar günü yaptığı açıklamada, ülkedeki küçük kripto borsası olan Bitkoex’in grup sohbetinde garip bir şekilde 650.000 dolar değerinde kullanıcı verisi yayınladığını bildirdi.

Küçük kripto borsası sorunları

Güney Kore kripto para borsası Bitkoex’te sızma gerçekleşti. Coinrail’in siber saldırısı sonrası Endüstri ve güvenlik uzmanları, küçük işletme bütçeleriyle mümkün olduğunca fazla kar elde etmeye çalışan küçük kripto borsalarının iş modelini ve yol haritasını ağır bir dille eleştirdi.

Güney Kore’nin en büyük telekomünikasyon şirketi SK’nın teknoloji kolu olan SK Infotech’in departman müdürü Moon Byung-ki, Güney Kore’deki küçük ve orta büyüklükteki borsaların, Kullanıcı paralarını ve bilgileri güvenlik ihlallerine karşı savunmasız bırakarak güvenlik ve altyapıyı geliştirmeye herhangi bir bütçe ayırmadığını söyledi.

Moon şunları ifade etti:

“Küçük ve orta ölçekli kripto para birimi borsaları, gerekli güvenlik önlemlerini geciktiriyor ve sadece büyümeye odaklanıyor, orta seviyede ve deneyimli sıradan bir hacker Çin’deki zayıf güvenlik önlemlerine sahip küçük kripto-para borsalarına kolayca müdahale edebilir.

Bu hafta, yerel kripto sektöründeki niş pazarını hedefleyen Güney Kore kripto para borsası olan Bitkoex, bir skandala imza attı. Borsa, hala bilinmeyen nedenlerden dolayı, KakaoTalk grup sohbetinde özel ve genel anahtarlar, hesaplarda tutulan tutarlar ve hesap sahibinin adı gibi değerli verileri içeren 650.000 $ değerinde kullanıcı bilgilerini yayınladı.

Kullanıcıların kendi kendini imha edebilecekleri, iletişimi uçtan uca şifreleme ile sağlayan, mesajların okunduktan sonra kendini imha edebilme özelliğine de sahip Signal veya Telgram’ın aksine, sadeliği ile bilinen KakaoTalk, Güney Kore’de en fazla kullanılan % 90’lık bir pazar payı olan ve ek şifreleme seçeneklerine sahip olmayan bir uygulamadır.

Absürt bir şekilde Bitkoex ekibi grup sohbetinde kendi kullanıcılarının hassas finansal bilgilerini yayınlaması sonrası, grup sohbetinin bir üyesinin Bitkoex kullanıcılarının kripto hesaplarında bulunan 650.000 $ ‘dan fazla para bilgilerini sızdırması kaçınılmaz bir durumdur.

Güney Kore kripto para borsası Bitkoex’te gerçekleşen güvenlik ihlali, bir siber saldırı veya kimlik avı saldırısının bir sonucu değildi. Daha ziyade, borsada tartışılan konu, kullanıcı bilgilerinin şifrelenmemiş ve güvensiz bir grup sohbetinde serbest bırakılmasıydı.

Bitkoex Kullanıcıların özel anahtarlarını serbest bıraktıktan sonra bile, kullanıcı fonlarının tehlikede olduğunu bilmesine rağmen mevcut paranın savunmasız cüzdanlardan soğuk bir depoya taşınmasını engellemediği için çok sert eleştiriler aldı

İronik bir şekilde Bitkoex, kullanıcılarına Mayıs ayında piyasaya çıkmadan önce “geleneksel finans sisteminde önde gelen finansal kurumlarla eşit bir güvenlik sistemi” entegre ettiğini söyledi. Ve böylece kullanıcı bilgilerini, hesap verilerini ve fonları güvence altına almak için yüksek kalitede bir standart uygulamıştı.

ilk defa bir borsa’nın kendi kullanıcılarının özel verileri bir uygulama ve bir grup sohbeti ile muhtemelen şirketin ya da borsa yönetiminin bir parçası olmayan üyeler tarafından bilinçli olarak sızdırdı,

Aptallığa Çözüm Yok

Bütün düzenleme veya güvenlik birimleri, Kullanıcıların kendi özel bilgilerini ifşa etmemelerini banka hesap numaralarını ve şifrelerini kamuya açıklamamasını men eder. Borsa kullanıcılarının özel anahtarlarının ve bilgilerinin kendileri tarafından kamuya açıklanmasını kimse engelleyemez.

Son zamanlardaki Bitkoex kullanıcı bilgisi sızıntısı vakası, aptallığın bir sonucuydu ve şirketin kullanıcı verilerini koruma arzusu yoktu. Hiçbir çalışanın, dışarıdan gelen kişilere ve şirketle ilgili olmayan kişilere ait özel anahtarlarını serbest bırakma yetkisi bulunmamalıdır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya