Home Bitcoin Bitcoin Haber ING Bank: Bitcoin Yeni Zirveler Yapabilir – Bitcoine İlgi Artıyor

ING Bank: Bitcoin Yeni Zirveler Yapabilir – Bitcoine İlgi Artıyor

ING Bank: Bitcoin Yeni Zirveler Yapabilir – Bitcoine İlgi Artıyor

0
Sürekli soruyoruz Bitcoin çıkacak mı? Bitcoin’in çıkmasının tek yolu var: İlgi artarsa Bitcoin de artar. ING Bank’ın yaptırdığı yeni araştırmanın sonuçları ilgi çekici. Yayınladıkları rapora göre Avrupa’da Bitcoine ilgi artıyor.

Bitcoine İlgi Artıyor

Ne zaman Bitcoin bir sıçrama yapsa, Bitcoine ilgi artıyor ve arama motorlarındaki Bitcoin sorguları tavana çıkıyor. Buradan çıkan sonuç, gösterilen ilgi ile fiyat arasında doğrudan bir bağlantı var. ING Bank’ın yaptığı araştırmaya göre ise yakın gelecekte Avrupa kıtasında Bitcoin’e duyulacak ilginin 2 katına çıkacağı öngörülmüş. Araştırma şu anda Avrupalıların %10’undan azının kripto paralara yatırım yaptığını ortaya koydu.

Her ne kadar oran bu kadar düşük olsa da araştırmaya katılan 15.000 katılımcının %16’sı gelecekte bu sektörde yatırım yapmayı planladığını söylemiş. Daha ilginci katılımcıların %15’i yüksek volatilitesi yüzünden maaşlarını Bitcoin (BTC) olarak alma fikrine uzak olduklarını belirtmiş.

“İnsanların çoğu için kripto para hala soyut varlığını devam ettiriyor. Ama bu sektöre olan eğilim bazılarının zannettiğinden daha fazla. Yani Bitcoine ilgi artıyor. Yaptığımız araştırmaya dayanarak söylüyorum, her ne kadar ne zaman olacağını kestiremesek de kripto paralara duyulan ilginin iki katına çıkacağını söyleyebilirim. Fiyatlardaki hızlı değişkenlik sektöre girmeyi planlar için hem olumlu hem de olumsuz etki bırakıyor. Volatilitenin yüksek oluşunun iyi yanı; sektöre olan ilgiyi canlı tutuyor, kötü yanı ise; beraberinde yüksek riski getiriyor. Kripto paralar bir dengeye oturursa, korkular giderilmiş olur ve sektör daha çok ilgi çeker”

Diyor davranış bilimcisi Jessica Exton

 

Bildiğimiz kadarıyla, Bitcoine ilgi artıyor en azından şu an artış trendinde. Google Trends grafiklerine göre bu ay başlarında güzel bir çıkış yakalamıştı. Nisan’ın ikinci yarısından bu yana bu rakamlara ulaşılamamıştı. Umarız bu ilgi uyanışı coin üzerinde sürdürülebilir olumlu bir itkiye yol açar.

Bitcoin fiyatı hükümetlerin uygulamaya koyacaklarını duyurdukları düzenlemelerden ve kripto borsalarına yapılan başarılı saldırı haberlerinden nasibini alsa da artan ilgi belki de piyasaları canlandıracak olan sihirli iksirdir.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial