Home Altcoin Altcoin Teknik Analiz Monero Fiyatı Analizi- 26 Haziran 2018

Monero Fiyatı Analizi- 26 Haziran 2018

Monero Fiyatı Analizi- 26 Haziran 2018


0
Son 24 saatte kripto para birimleri için oldukça ilginç gelişmeler yaşandı. O kadar ilginçti ki, bu yüzden bir çok insan XMR fiyatını bu bağlamda kaçırdı. Artık ilk 10 da yer almadığından dolayı, Monero’da yaşanan gelişmeler önceden olduğu gibi pek çok dikkat çekmiyor ama XMR asla göz ardı edilmeyecek bir projedir. Bu yazımızda 26 Haziran Salı- Monero Fiyat Analizi’ni paylaşacağız.

Monero Fiyatı Oldukça Az Dalgalanıyor

İlk 15 kripto biriminden biri olarak XMR, oldukça az fiyat dalgalanmasına maruz kalmıştır. Monero fiyatı oldukça iyi durumda. Monero fiyatındaki artış bir bakıma Bitcoin fiyatındaki artış kökenli olsa da, XMR satın alımındaki talep dikkat çekicidir. Bu talebin DarkNet kökenli olup olmadığı şu an belirsiz.

Monero fiyatı analizi XMRUSD paritesi

Haberin yazıldığı an itibariyle Monero fiyatı son 24 saatte %5.67 oranında değerini arttırmıştır. Bu oldukça ilginçtir. Çünkü bu gizlilik odaklı para birimi hakkında manşetlerde neredeyse hiç iyi habere rastlamaz olduk. İzi sürülemediği için tamamen anonim doğası yüzünden, önce Japonya’da yasaklandı, sonra bu yasak Güney Kore’ye yayıldı.

Aynı zamanda, XMR/BTC paritesinde oldukça dik bir grafik var. Daha spesifik olarak, BTC karşısında %4.44 oranında artış gerçekleştirmiştir. Görünüşe göre, şu sıralar Monero’ya karşı oldukça talep var. Bu talep, portfotündeki Bitcoin dışındaki varlıklarını çeşitlendirmek isteyen yatırımcılardan kaynaklanıyor olabilir.

Tüm bu olumlu rakamlara rağmen, Monero işlem hacmi hâlâ düşüktür. 24 saatlik 43.185 milyon dolarlık işlem hacmiyle Monero, piyasadaki ilk 15 kripto arasındaki en az likite sahip para birimidir. Bu duruma kısmen fiat parite karşılığında listelenmemesi sebep olmakla birlikte aynı zamanda merkezi borsalarda kendine pek yer bulamayışından da kaynaklanmaktadır.

Merkezi borsalardan konuşacak olursak, XMR’nin en büyük işlem gerçekleştirdiği borsa HitBTC’dir. Sonrakiler ise sırasıyla Binance ve Poloniex’tir ve ayrıca hepsinde BTC ile paritelenmiştir. HitBTC’nin USDT paritesi 4. sıradadır. Bunu 5. sırayla Bitfinex’in USD paritesi takip etmektedir.

Ancak genel itibariyle düşük işlem hacimlerinden dolayı yatırımcılar, Monero’nun HitBTC’de %36 oranında işlem geerçekleştirdiğinden pek memnun olmayacaktır. Daha büyük bir borsada işlem hacminin önündeki tek engel diğer döviz paritelerinle henüz listelenmeyiş olmasıdır.

Monero fiyatının bu trente devam edip etmeyeceği, birlikte göreceğiz. Üzülerek söylüyorum ki tüm fiyatları bir kez daha düşürmeyi bekleyen bazı olumsuz baskılar var. An itibariyle Monero fiyatı, 127 dolardır. Ancak bu mevcut değer, yeni sabit destek noktası olmayabilir. Bu aşamada 120 $ ‘a ya da muhtemelen daha düşük bir seviyeye düşmesi olası görünüyor..

NOT: Kripto para piyasasında değişkenler oldukça çoktur. Bu yüzden yukarıdaki analizimizin tam tersi de gerçekleşebilir. 7 gün 24 saat durmaksızın faliyet gösteren bir piyasadan bahsediyoruz. Bu yüzden yatırımlarınızı yaparken kendi araştırmalarınız neticesinde kendi kararınızı vermenizi öneriyoruz.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya