Home Altcoin Altcoin Haber Hindistan Bitcoin ve Kripto Para Mevzuatı Getiriyor

Hindistan Bitcoin ve Kripto Para Mevzuatı Getiriyor

Hindistan Bitcoin ve Kripto Para Mevzuatı Getiriyor


0
Hindistan haber kanalı ET Now yakın zamanda Subhash Chandra Garg ile bir röportaj yaptı. Kısa süre önce kurulan hükümet kripto panelinin başkanı olan Subhash Chandra Garg, Hindistan’da Bitcoin ve kripto para birimi kullanımı ve ticareti ile ilgili bir düzenleme çerçevesini yakında açıklayacaklarını belirtti.

Hindistan Bitcoin ve Kripto Para Mevzuatı Getiriyor

Hindistan hükümeti ülkede kripto para biriminin yasallığı ve kullanımı konusunda oldukça bölünmüş durumda. Hükümet içinde Hindistan’da Bitcoin ve kripto para geleceği görnimeye açık sesler varken, vergi dairesi temsilcileri ise tamamen yasaklanmasını istiyorlar.

Hindistan’da aynı zamanda ekonomik işler sekreteri olan Subhash Chandra Garg, “Ülkemizin çıkarları için (kripto para kullanımı hakkında) en iyi düzenlemeyi geliştirmeye yakınız. Bu konudaki çalışmamızı bayağı ileriye taşıdık ve bu işlerler ilgili nelerin korunacağı ve hangi konuların yasaklanması gerektiği  ile ilgili bir taslak hazırladık. Bu taslak Temmuz ayının ilk haftası tartışılmalı ve ikinci haftanın sonunda tamamlanması gerekiyor.

Geçmiş Açıklamalar

Hindistan hükümeti Bitcoin ve diğer kripto paraları birer kripto varlık olarak değerlendirme görüşüne bağlı görünüyor. Medyaya daha önce yaptığı açıklamalarda Subhash Chandra Garg kripto para birimlerinin geçtiğimiz mali yıl bitmeden düzenleneceğini söylemişti. Şimdi bu zaman dilimi Temmuz’a kadar uzatılmış görünüyor.

Subhash Chandra Garg’ ın geçmişte Bitcoin ve kripto para birimlerinin kullanımı ile ilgili sorulara verdiği cevaplar ile şimdiki açıklamaları benzeşiyor. Önceki röportajlarında Bitcoin ve kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını reddeden bir kararı destekliyordu. Şimdiki açıklamaları da Hindistan’ ın kripto para birimleri ile ilgili bu tavrının devam edeceğine işaret ediyor.

Hindistan’da kripto para için bu ne anlama geliyor?

Japonya’nın yakın zamanda kripto borsalarıyla daha iyi iş uygulamaları öngören FSA genelgelerinden sonra Hindistan’ın Bitcoin ve kripto para birimlerine düzenleme getireceğini duyurması aslında güzel bir gelişme. Düzenlemeler bir çok açıdan  sistemi temizliyor ve kitlelerin ekosisteme girmesini kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte, RBI’ nin tüm finansal kuruluşların kripto para birimiyle uğraşan kuruluşlarla çalışmasını yasaklayan genelgeyi yayınlamadan önce hiçbir araştırma yapmamış olması endişe verici bir durum. Eğer düzenlemeler de sığ bir araştırmaya dayanıyorsa, Hindistan’daki blockchain ekosisteminin sonunu izliyoruz demektir.

Zebpay’ın son genelgesi Hindistan’da kripto yatırımcıları için yeterince kargaşaya neden oldu. Ancak son haberlere bakacak olursak hükümet kanadının ortaya çıkardığı iyimser çerçeve Hindistan’da güçlenmiş bir kripto piyasasın başlangıcına işaret edebilir.

Bu konuyu yakından takip ediyor olacağız. Gelişmeleri yakından takip etmek için bizi Twitter’dan ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya