Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin İçin bu Dip Fiyatlar mı? Bitcoin Tekrar Yükselecek mi?

Bitcoin İçin bu Dip Fiyatlar mı? Bitcoin Tekrar Yükselecek mi?

Bitcoin İçin bu Dip Fiyatlar mı? Bitcoin Tekrar Yükselecek mi?


0
Şu aralar Bitcoin haberleri yapmak şu iki sebepten dolayı çok popüler. Birincisi son zirve değeri olan 9850 Dolardan 5790 Dolara yaptığı sert iniş. Diğeri ise Dünya genelinde birçok finansal kurumla yapılan anlaşmalar. Peki bu haberler fiyatları nasıl etkileyecek. Bitcoin tekrar yükselecek mi?

Bitcoin Fiyat  Analizi

Gözümüz sürekli grafiklerde olsa da ve o grafikler bize hep kırmızı mum çubuklarını gösterse de umudumuzu kaybetmiyoruz. Çünkü Dünya’nın dört bir tarafından güzel projeler ve anlaşma haberleri alıyoruz. Bu haberler ve yaşanan düşüşler sonrası hepimizin kafaları karışık. En iyimser olasılıkla Bitcoin fiyatları bir sonraki boğa koşusu için konsolide oluyor ve aynı 2017’de yaptığı gibi büyük çıkış öncesi enerji topluyor.

Günlük grafiğe baktığımızda alçalan takoza giren grafiğin olası iki çıkış yolu gözüküyor. Ya tabandaki güçlü direnci aşağı yönlü kıracak ya da alçalan takozların büyük kısmında olduğu gibi yukarı yönlü bir sıçrama yapacak.

Bitcoin alt kısımda dikdörtgenle gösterilen direnç bölgesini 2 kere test atti ve şu an üçüncü kez test ediyor. Tüm zamanların zirvesi olan 19.500 dolara fırlamadan önce gene aynı direnç bölgesinden zıpladığını görmek bundan sonra da ne yapabileceği hususunda bir fikir veriyor.

Eğer Bitcoin alçalan trend çizgisinden (alttaki mor çizgi) zıplamayı başarabilirse alçalan takoz formasyonu içerisinde bir kez daha dalgalanmayı tercih edebilir. En kötü senaryo direncin kırılması ve tarihi direnç bölgesinin altına girilmesi. Böyle bir durum sert düşüşleri tetikleyecektir.

Fiyatlar alçalan destek çizgisi üzerinde zıplamayı başarırsa üst kısımdaki alçalan direnç çizgisi arasında bir süre kalacak, muhtemelen dirençten geri dönecek ve bir sonraki sefer kırmayı başaracaktır. Çünkü alçalan takozlarda döngü sonsuza kadar devam edemez, bir noktada kırılması (genelde 3. denemeden sonra) beklenir.

4 saatlik grafiğe baktığımızda ise görünen şu:

Grafikte muhtemel bir tOBO (ters Omuz Baş Omuz) formasyonu görünüyor. Eğer bu formasyon çalışırsa destek çizgisi üzerinde sıçrama gerçekleşir ve günlük grafikte dikdörtgenle gösterilen tehlikeli bölgeden selametle çıkılır. Ve bu olasılık belki de piyasalar için Bitcoinin ve altcoinlerin istikrarlı bir şekilde yükselişlerinin de ilk basamağı olacak.

Günlük grafikte RSI’a dikkat edilirse RSI’ın da bir alçalan üçgene girdiği görülür. Alçalan üçgenler genelde aşağı yönlü kırılır ve bu durum tüm senaryoyu berbat eder. RSI yukarı yönlü kırılıp 50’nin üzerine oturması piyasalara nefes aldıracaktır.

4 saatlik grafikte RSI’ın 60-20 bandında hareket etmesi işlerin çok da kolay olmayacağının habercisi. Çünkü ancak ayı piyasalarında RSI 60-20 bandında hareket eder

Ne dersiniz sizce Bitcoin Tekrar Yükselecek mi?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya