Home Bitcoin Bitcoin Haber Forbes’ten Bitcoin Yorumu: ‘Yolunu Kaybetti’

Forbes’ten Bitcoin Yorumu: ‘Yolunu Kaybetti’

Forbes’ten Bitcoin Yorumu: ‘Yolunu Kaybetti’


0

Forbes’ten Bitcoin yorumu geldi,Oldukça basit, bitcoin değeri ile birlikte ‘eriyor’. Bitcoin’in değerinin, piyasada beklenen yeni kabul edilme oranın algısına baktığımda bu bana mantıklı geliyor. Yeniden kabul edilme oranı düşük. Hatta çok düşük.


Forbes’ten Bitcoin Yorumu : ‘Yolunu Kaybetti’

Bir yıl önce insanlar merak ediyordu. Altı ay önce, insanlar neredeyse umutsuzdu.

Peki Ne oldu?

Büyük ölçüde, Bitcoin yolunu kaybetti.

Bir değişim ortamı mı?

Çok az kişi, Bitcoin’in herhangi bir şey alıp satmak için etkili bir araç olduğuna inanıyor.

Servetleri hükümetten uzak tutmak için anonim bir yol var mı?

Özellikle baskıcı rejimlere sahip bazı ülkelerde böyle bir yol olabilir. Fakat hükümetler vergilendirmeyi düzenlemeye başlayıp, daha çok ‘mutlu’ olduklarında gittikçe daha çok ana akım haline gelecektir.

Değerli bir piyasa mı?

Şimdilik, Bitcoin’e bir şans vereceğim, ama fiyat aşınmaya devam ettikçe, bu da sorgulanacak. Geçen sene bu zamanlar “sadece” 2,500 $ değerindeydi, üstelik bir yılda 6.000 $ ‘lık iyi bir geri dönüşü yılı oldu ve 2016 yılının bu aylarında 600 $ dı ve gerçekten harika bir 2 yıllık getiri yarattı.

Bitcoin kendini erken kabullenenlere büyük yarar sağladı ve bu performansın göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Bitcoin vızıltısını kaybetti. Peki Bitcoin Mojo’yu tekrar kazanabilir mi? Bence yapabilir, fakat özellikle Bitcoin’in değer önerisini ileri sürmesi gerektiğini düşünüyorum. Zaman içinde değerinin ne olduğu, kullanıcılarına ve sahiplerine hangi değer sağladığında görülecektir ve ben pazara yeniden girmenin faydalarını görmek için uğraşıyorum.

Birkaç yıldır, kendim de dahil olmak üzere birçok uzman, bir kriptoparanın dijital paranın tüm vaatlerini yerine getirme olasılığını tartıştı ama bu ilk nesil ‘coin’den biri olmazdı.

Belki yeni kripto para birimlerinden birinin öne çıkıp öncülük etmesinin zamanı gelmiştir.

Sözüm dijital paranın açık bir yolunu göstermek için (dürüst olmak gerekirse kaç pazarlama dâhisinin bunlara ‘coin’ olarak adlandıracağını ve sözün her zaman bir ilizyon olup olmadığını merak etmekten kendimi alamıyorum).

Votalite açısından bir şey değişene kadar, kimseye Bitcoin satın almasını tavsiye edemiyorum.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya