Home Altcoin Altcoin Haber Ethereum Classic ETC Fiyatı 3 Kata Kadar Sıçrama Yapabilir

Ethereum Classic ETC Fiyatı 3 Kata Kadar Sıçrama Yapabilir

Ethereum Classic ETC Fiyatı 3 Kata Kadar Sıçrama Yapabilir

0
Ethereum Classic bir süreden beri pazarın odağında olan bir kripto para. Özellikle yüksek merkeziyetsizliği nedeniyle Coinbase tarafından listelenmesi büyük bir sürpriz oldu. Fakat Ethereum Classic ETC fiyatı ile ilgili beklenti şu andaki fiyatların oldukça üstünde ve 3 kata kadar çıkabileceği söyleniyor.

ETC Fiyatı Kaça Çıkar?

 Etheruem classic ETC fiyatı tahmin koinmedya.com.jpgŞu anda pazarda ayıların bir hakimiyyeti olsa da dibi gördükten sonra yaşanacak bir çıkış ile altcoinlerin üzerindeki baskı kalktığı anda en yüksek artışı yapması beklenen kripto paralardan biri Ethereum Classic ETC olacaktır.

Bunun için iki temel neden sayılıyor. Bunların birincisi daha önce açıklandığı şekilde Ethereum Classic’in Coinbase‘de listelenme işleminin tamamlanarak işlemlere açılması. Hatırlanırsa listelenmenin sadece açıklaması bile ETC fiyatının büyük bir sıçrama yapmasına neden olmuştu. Bir defa ETC Coinbase’de listelendiğinde kripto para oldukça geride kalan pozisyonunu bir kaç adım ileri götürecek ve göz önünde olacaktır. Bu nedenle hem ticareti hem de pazar hacmi artacak bu da doğal olarak fiyatına yansıyacaktır.

ETC Fiyatının Tarihi Çıkışları Fikir Veriyor

Bir diğer neden ise Ethereum Classic ETC fiyatının son bir sene içinde sıçrama yaptığı 4 dönemde gizli. ETC özellikle pazarın ciddi bir çıkış yaptığı dönemlerde en fazla çıkış yapan kripto paralardan biri oldu. Bu yazı sırasında ETC fiyatı 15.23 Dolarda ve son 24 saatte %10.63 artış seviyesindeydi. Bu değere göre önceki seviyelerde bir çıkış yapması durumunda ETC fiyatının daha öncekilerde olduğu gibi %338 kadar artış yapması durumunda fiyatı 66.80 Dolara kadar çıkabilir. Bu da tüm zamanların en yüksek ETC fiyatı olan 43 Dolara göre 20 Dolar kadar daha fazla. Coinbase listelemesi bunu mümkün hale getirebilir.

Tarihi olarak ETC fiyatı 4 sıçrama yaptı. İlk olarak 2,60 Dolardan 23 Dolara çıktı ve %748 kadar bir çıkış yaptı. Sonrasında %330’luk bir artışla 10 Dolardan 43 Dolara çıktı. Daha sonra %147 seviyesinde bir artışla 17 Dolardan 42 Dolara çıktı. Son olarak %92’lik bir artışla 13 Dolardan 25 Dolara kadar çıktı.

Bu yükseliklerin ortalaması dahi %338’e tekabül eder ki pazarın bir toparlanma yaşaması ile aynı anda gerçekleşecek bir Coinbase işlemlerinin başlangıç vuruşu fiyatın bu artışı kaydetmesine neden olabilir.

ETC’yi Takibe Alın

Tabi burada yazdıklarımız sadece bir spekülasyondan ibaret. Yoksa bir tavsiye değildir. Yatırım konusunda fikir ve bilgi vermek ihtimalleri sıralamak bizden kendi finansal kararınızı vermek ve kayıp yada karın sorumluluğunu almak sizden. Size tavsiyemiz ETC’yi incelemeniz takip etmenizdir. Çünkü genel bir tavsiye olarak bir kripto para yatırımcısı sadece tanıdığı bildiği kripto paraya yatırım yapmalıdır.


Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial