Home Altcoin Altcoin Haber Decred Coin (DCR) Nedir ? Gelecek Vaat Ediyor. Neden mi?

Decred Coin (DCR) Nedir ? Gelecek Vaat Ediyor. Neden mi?

Decred Coin (DCR) Nedir ? Gelecek Vaat Ediyor. Neden mi?

0
Decred Coin (DCR) nedir? Piyasalardaki 2017 yılı yükselişi yavaş yavaş hafızalardan siliniyor. Blockchain teknolojisinde ümit vaat eden şeyler içinse çok uzağa bakmaya gerek yok. Decred Coin (DCR) yeni birşeyler vadediyor olabilir.

Decred Coin (DCR) Nedir?  Decred Coin (DCR) Gelecek Vaat Ediyor.

 

Kısaca Decred Coin (DCR) nedir? Düşüş trendindeki piyasalar, aslında uzun süredir işin içinde olan kimselerin de olduğu yerler oluyor. Bu yazıyı okuyorsanız belki siz de bu kişilerdensiniz. Düşüş trendindeki piyasalar, ayrıca hangi kripto paralarda bireysel yatımcıların elinin güçlü olduğunu, takımların veya toplulukların etkin olduğunu da gösteriyor.

Çoğu zaman keşke “bu yazıyı yatırım yapmadan önce okumuş olsaydım” deriz.  İşte Decred Coin (DCR) nedir? ile ilgili olan bu yazımız da bunlardan biri. Şimdiden piyasalarda hızla yükselmeye başlamış durumda. Eğer uzun vadeli bir yatırım arıyorsanız, Decred iyi bir seçenek.

Decred Coin (DCR) Nedir?

Eğer Decred hakkında bilgi sahibi değilseniz, proje hakkında kısaca bilgi vermekte fayda var. Öncelikle önümüzde merkeziyetsiz bir proje olduğunu bilelim. Bitcoin’in bir kısım ilk geliştiricileri bu projede yer alıyor. Amaçları yatırımcıların, işi sadece geliştiricilere bırakmayarak, kendi Token’lerinin geleceği ile ilgili kararları alabilmelerini sağlamak. 2015’te yola çıkan Decred, merkeziyetsizlik hususunda herhangi bir kripto paranın başarabildiği her şeyi başardı. Böylece sektördeki pek çok parlak geliştiricinin bu projede fikirleri yer almış oldu –ki bunların içinde atomik takas, yatırımcıların projenin geleceğine dair demokratik bir katılımına izin veren Politeia ve Decred’in şahsına özel merkeziyetsiz borsası var.

Decred Coin’in (DCR) Borsalardaki durumu

Bittrex ve Cryptopia, Mayıs ayında Decred’i listelemeye başlarken, Brezilyalı borsa OmniTrade de onu takip etti. Upbit, CoinEx, ve Bleutrade gibi bazı küçük borsalar da Mayıs ayında diğerlerini takip ederek Decred’in piyasada sağlam bir yer edinmesini sağladılar. Haziran ayında ise Huobi and OKEx gibi hatırı sayılı borsalar Decred’i listelemeye başladı. İşte Decred’in listelendiği borsalar:

Decred Coin (DCR) Nedir ? borsalar
Decred’in listelendiği borsalar

Artan, sadece listelenme yerleri ve toplam işlem hacmi değil. Hash değerinde de 4k’dan 35k’ya bir yükseliş söz konusu.

Decred Coin (DCR) nedir ? hacim

Hash değerinin artmasının en büyük önemi, kötü niyetli kimselerin %51 saldırısına olağanüstü pahalı hale getirmesinde yatıyor.

Decred’in Yeni Tür Bir Merkeziyetsiz Borsa Planı

Decred Coin (DCR) en başından beri sağlam bir mühendisliğe önem veriyor. En önemli hedefi ise özel olarak tasarlanmış yeni tür bir merkeziyetsiz borsa kurmak. Proje sorumlusu Jake Yocom-Piat, konuyla ilgili detaylar verdi. Pait’e göre merkeziyetsiz borsaların (DEXs), merkezi borsalara göre pek çok avantajı var. Örnekse, Heklenmeye karşı daha dirençli olması, gizlilik hususunda hükümetlerin gözünden kaçabilmesi ve dolandırıcılık için kullanıma izin vermemesi var.

Dahası bu borsada yatırımcıların eşdeğer bir token satın almaları gerekmezken, 3. parti bir blockchain kullanıyor ve aktarım ücreti alınmıyor. Bunun yerine, tüm aktarımlar atomik takas olarak gerçekleşiyor. Atomik takasın en önemli özelliği kripto paralar arasında aracı gerektirmeden işlem yapılmasına izin vermesi.

Özetle eskiden olduğu gibi rastgele bir altcoin seçerek para kazanma devri bitti. Yatırımcıların parasını kazanmak içinse artık güven kazanmak ve öne çıkmak gerekiyor. Ve Decred bu örneğe uyuyor. (investinblockchain)

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial