Home Altcoin Altcoin Haber Ivan duque : Blockchain Teknolojisine Güvenen Başkan

Ivan duque : Blockchain Teknolojisine Güvenen Başkan

Ivan duque : Blockchain Teknolojisine Güvenen Başkan


0
Blockchain teknolojisi Kolombiya Devlet Bakanının gündeminde. Kolombiya’nın yeni başkanı Ivan Duque, ülkedeki zarar gören imajı yenilemek ve bölgedeki politik şeffaflığı teşvik etmek için blockchain teknolojisinden faydalanmak istiyor.  Kolombiyalılar arasında bir güven duygusu sağlamakta çok kararlı.


Blockchain teknolojisine güvenen Başkan

NSA’daki bir habere göre, eski Kolombiya’nın başkanı ve Ivan Duqu’ın danışmanı olan Alvaro Uribe, tüm zamanların en etkili uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar’ın “yakın bir arkadaşı” idi. Ivan Duque, ülkesindeki artan yolsuzlukla mücadele etmek için, birçok teknoloji deneyeceğini ve  ve kamu fonlarının halkına kullanımı konusunda daha fazla kontrol sahibi olacağından bahsetti:

Devletin mobil uygulamaları  vatandaşların hizmetlere erişimini nasıl kolaylaştıracaklarını düşünmeye başlayabileceği bir mekanizma kurmak istiyorum. Bu yüzden blockchain teknolojisi gibi teknolojileri kullanmayı teklif ediyorum. Sağlık, tarım, altyapı, teknoloji ve güvenlikteki önemli  verilerin devlette daha şeffaf hale getirmek istiyorsak, blockchain teknolojisinin de yardımı olmalı.

Çeşitli Kolombiyalı hükümet kurumları, hükümet yönetimine yardım etmek için blockchain kullanımını tartışıyorlar. Daha önce, Senatör Antonio Navarro Wolff, Kolombiya yasama meclisinde benzer bir blockchain girişimini desteklemişti.

Kolombiya’nın blockchain teknolojisinin faydalarını görebileceği doğru olsa da, politikacılar kripto para birimleri hakkında farklı düşünüyor. Bu sorun yalnızca blockchain ile ilgili tartışmalardan ayrı olmakla kalmayıp, ticari bankacılık, borsaların ve kripto para ile ilgili işletmelerin finansal faaliyetlerinin gelişimini aktif olarak engelliyor.

Kolombiya’da Bitcoin ve Kripto Para Popüler

Buna rağmen, BBC bilgilerine göre, Kolombiya 2017 yılında Bitcoin’in satın alma ve satma işlemlerinde en yüksek büyümeye sahip ülke oldu. Uluslararası ünlü İnternet portalına göre Kolombiya para birimi pezodaki işlemler % 1200 arttı.

Ülkede Bitcoin’in başlıca kullanım alanları, havale işlemleri ve ekonomik spekülasyona karşı saf spekülasyonlar yapılmadır. BBC ile yapılan bir röportajda Investopi direktörü Marcelo Granada şöyle demektedir:

Bu, bir kişinin bir akrabaya bitcoin yoluyla para göndermesini ve parayı almasını çok daha kolay hale getirir. Kolombiya’da, para havaleleri daha çok bitcoins olarak alınır…. İnsanların büyük çoğunluğu kısa vadeli getiri arayışlarına yatırım yapıyor, bu onların en büyük arzusu.

Şimdiye kadar, proje gerçek anlamda uygulanamadı, ancak politikacılara duyulan güvensizliğe rağmen, birçok Kolombiyalı yeni cumhurbaşkanının kararlarının yararlı olacağına ve ülkedeki Alvaro Uribe ve diğer politikacıların hatalarını tekrarlamayacağından eminler.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya