Home Kriptopara Haber EOS Coin Yatırımcısı Özel Key İle Korsanlara Meydan Okudu

EOS Coin Yatırımcısı Özel Key İle Korsanlara Meydan Okudu

EOS Coin Yatırımcısı Özel Key İle Korsanlara Meydan Okudu

0
Hack’lenme bu aralar kripto para yatırımcılarının çok sık duyduğu bir kelime. Reddite ilginç bir şey oldu. EOS Coin yatırımcısı özel key İle meydan okudu. Herkesin özel anahtarlarını başka bir kişiye göstermemesi veya güvenilmeyen bir yazılım parçasına asla teslim etmeyi göze alamaması evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir. Ancak, bir destekçisi bu evrensel gerçeği sınamayı kafasına koymuş gibi görünüyor.

EOS Coin Yatırımcısı Özel Key İle Korsanlara Meydan Okudu

Geçtiğimiz günlerde, “eosinsider” adlı anonim Steemit kullanıcısı yeni ortaya çıkan kripto para eleştirmenlerine “ İşte benim kullanıcıya özel anahtarım – Haydi paramı çalın da göreyim! ” diyerek adate meydan okudu.

Şu anda elinde 5 EOS tutan “yostealmyeos” adlı belirli bir hesaba ait Özel anahtar – 5K5V1MY4iPBvT1vZ8rdX89JVDMJXosmRqKGoUxCfYaVck69qNU2 – çevrimiçi yayınlandıktan birkaç saat sonra gündemi meşgul etmeye başladı.

Eosinsider adlı kullanıcı düşük bahisli meydan okuma deneyine dikkat çekerken –ki jetonlar şu anda 45 dolar civarında –yetkililer, kullanıcıları tokatçı ve diğer hırsızlardan korumak üzere tasarlanmış ve bünyesinde EOS protokolü ve on-chain yönetim modelini barındıran özelliklerine güvenerek kendi özel anahtarlarını çevrimiçi olarak göndermekten imtina etmeyeceklerini ısrarla belirttiler.

 

EOS Coin Yatırımcısı EOSIO Merkezi Tahkim Kurulu Nasıl Çalışıyor

 

Bunlardan bir tanesi, platformun hırsızlık ve diğer kötü niyetli etkinliklere maruz kalan mağdurlarının davalarını EOSIO Merkezi Tahkim Forumu (ECAF) gibi bir yetkili mahkemeye itiraz etmelerini sağlayan tahkim sürecidir. ECAF bir kullanıcının lehine kural koyarsa, mahkemenin anayasal otoritesi gereği üreticilerin – EOS işlemlerini işleyen kuruluşların – kötü amaçlı hesapları dondurmak ve kullanıcı fonlarını geri almak için şirkete bir yönerge yayınlaması emrini verir.

Destekçiler, bir kripto para birimi kitlesel ölçekte kabul görmeyi ve her tarafa dal budak salmayı umuyorsa, bu on-chain yönetimin gerekli olduğunu belirtmektedir. Bunun, blockchain güvenliğinin en girift ve birçok insan tarafından bilinmeyen özelliklerini, hatta öğrenmeye ilgi bile duyan duymayan kullanıcıların milyonlarca – belki de milyarlarca – katılımına yol açacağı kuvvetle muhtemeldir. Ancak bu, elbette ki bu yönetim modeli eleştirenler olmadan mümkün değildir. Çünkü eleştiri olmadan başarı gelmez.

CCN’nin yayınladığı rapora göre, EOS ağının başlatılmasından birkaç gün sonra blok üreticileri kripto para birimi çevrelerinde bir işaret fişeğinin fitillini ateşlediler. İddiaya göre blok üreticileri kimlik avı dolandırıcılığıyla elde edilen fonları içerdiği iddia edilen yedi hesabı dondurmaktan çekinmediler.

Bir eleştirmen, blok yapımcılarının bu iletişim ortamını önemli kararları tartışmak için kullandıkları gerçeğini ima ederek şöyle devam ettti:

Katılımcıları konferans görüşmelerinde mutabakatı sağlanmasına davet ediyorum. İnsanların maddi kayıpları karşılanmalı.

ECAF, blok üreticilerinin dondurma işlemini yaptıktan iki gün sonrasına kadar hesapların dondurulması emrini vermediği için, bunun EOS blockchainini ihlali ile sonuçlanabileceği ihtimali meseleyi daha da tartışmalı bir konu haline getirmiştir.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial